Rugby na Plaży Miejskiej w Śremie w najbliższą sobotę

W sobotę 27.08.2016 na Plaży Miejskiej w Śremie rozegrany zostanie pierwszy turniej Beach Rugby w naszym mieście. Turniej odbywał się będzie przy okazji zakończenia sezonu letniego na plaży.

Rugby plażowe zdobywa coraz większą popularność na świecie. Poza turniejami towarzyskimi i pokazowymi odbywają się też prestiżowe komercyjne zawody. Pomysłodawcą turnieju jest Śremska Grupa miłośników gry w rugby czyli RGB Śrem. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do oglądania zmagań śremskich rugbistów 27 sierpnia na plażę miejską, o godzinie 10:00 startuje turniej.

W rugby na piasku gra się trochę inaczej niż na trawie, otóż w drużynie występuje pięciu graczy na boisku, oraz pięciu rezerwowych. Liczą się tylko przyłożenia przy czym nie wolno dotykać piłki nogą. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach . Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

Rugby na Plaży Miejskiej w Śremie w najbliższą sobotę

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.