Psy ze schroniska w Gaju wytropią Pokemony

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Łapiesz Pokemony? Zrób przy okazji coś dobrego i zabierze bezdomnego psa na spacer – zachęca schronisko dla zwierząt z pobliskiego Gaju. Taka możliwość nadarzy się już w najbliższą sobotę – właśnie wtedy wspomniana placówka organizuje specjalną akcję połączoną z wyprowadzaniem czworonogów. Zyskać można nie tylko kolejne wirtualne stwory do kolekcji, ale przede wszystkim realnego przyjaciela.

Aplikacja na smartfony, która polega na łapaniu Pokemonów, wykorzystując tak zwaną rozszerzoną rzeczywistość, to prawdziwy hit tych wakacji. Na całym świecie można spotkać przechodniów tropiących Pikachu, Bulbasaura, Snorlaxa i inne bajkowe stwory. Dużo mówi się o gigantycznych zyskach firmy będącej właścicielem gry, jednak okazuje się, że ten fenomen można wykorzystać nie tylko w celach komercyjnych.
Schroniska dla zwierząt zachęcają łowców Pokemonów do tego, by połączyli przyjemne z pożytecznym i na „polowania” zabierali ich czworonożnych podopiecznych. Takie akcje odbyły się już między innymi w USA, a teraz będzie można wziąć w nich udział także w Polsce – już w najbliższą sobotę wraz z Fundacją NaszeZoo.pl spacer organizuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju pod Poznaniem. – Jesteśmy przekonani, że nasze psiaki pomogą znaleźć nawet te najbardziej poszukiwane okazy Pokemonów i złapać je wszystkie – żartuje Michał Błaszak, rzecznik prasowy placówki. – Najważniejsze jest jednak to, że dla psów, które większość czasu spędzają w schroniskowych boksach, takie spacery i kontakt z człowiekiem to ogromna przyjemność. Kto wie, może podczas nich zrodzą się nowe przyjaźnie, a czworonogi znajdą wreszcie wymarzone domy? – dodaje. By wziąć udział w akcji, wystarczy pojawić się w schronisku w Gaju w sobotę (20.08.) między godziną 11:00 a 18:00.

Przedstawiciele schroniska podkreślają, że posiadanie pokemonowej aplikacji ani nawet smartfona wcale nie jest konieczne, a czworonogi można też wyprowadzać na spacery w inne dni – wystarczy się umówić. Zachęcają też do tego, by bezdomne psy i koty wspierać na różne sposoby. –Aktywni internauci bardzo chętnie pomagają naszym zwierzętom na przykład fundując im karmę, smycze, środki pielęgnacyjne czy inne potrzebne rzeczy poprzez platformę www.dlaSchroniska.pl – mówi Michał Błaszak ze schroniska w Gaju. Na www.dlaSchroniska.pl każda placówka uczestnicząca w tej inicjatywie umieszcza specjalne listy przedmiotów, których brakuje jej podopiecznym. Za pośrednictwem tej strony internetowej można im je od razu podarować – każdy internauta sam wybiera, które schronisko, a nawet którego zwierzaka chce w ten sposób wesprzeć. Dzięki temu, że wykazy są tworzone dla poszczególnych psów i kotów indywidualnie przez ich opiekunów, ma się pewność, że zakupione prezenty będą trafione.

* * *

Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której bezpańskie psy i koty można wspierać przez internet.

Dodatkowych informacji udzielają:

Joanna Soroko
joanna.soroko@wizerunkowo.com
Tel. kom. 880 995 945

Sandra Żochowska
sandra.zochowska@wizerunkowo.com
Tel. kom. 535 000 440

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.