Poznańskie ZOO publikuje zdjęcia nieodpowiedzialnych rodziców

Poznańskie ZOO apeluje do rodziców o zachowanie zdrowego rozsądku i jednocześnie publikuje na swoim facebookowym profilu zdjęcia ukazujące ich skrajną nieodpowiedzialność. Na zdjęciach widać, jak dorośli – mimo zakazów – sadzają swoje dzieci na ogrodzenie przy wybiegu dla niedźwiedzi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pod zdjęciami od samego początku rozpoczęła się gorąca dyskusja na ten temat. Pracownicy ZOO podkreślają, że czasami zwykłe upomnienia nie pomagają. „Już wypraszaliśmy- i kończyło sie interwencją policji, bo „bilet kupiony- to będę i koniec i się…” Chcielibyśmy móc skupić się na zwierzakach i misji zoo czasem, a tutaj nakład energii na pilnowanie cudzych dzieci nie pozwala” – możemy przeczytać na stronie ZOO.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1777829222430729&id=1475315479348773

„W odpowiedzi na dyskusję i podsumowując punkt widzenia zoo: a) na torach kolejowych nikt dzieci nie stawia- mimo iż tabliczek ostrzegawczych nie ma, zoo je posiada w setce miejsc; b) mamy ochronę oraz monitoring- ale mają one słuzyć bezpieczeństwu ogólnemu, nawet rączy jak gazela ochroniarz nie upilnuje 10 tys rodziców, by na 120 ha pełnych tabliczek o zakazie sadzania dzieci na barierki, tego nie robili w ciagu kilku godzin zwiedzania zoo; c) mamy regulamin i mandaty- ale ile razy mozna wzywać policję, bo rodzice nie chcą tak po ludzku pomyśleć?; d) edukujemy, prosimy, przypominamy- ale liczba przypadków zwiedzajacych inaczej jest powalająca; e) mamy sztab wolontariuszy- którzy każdego dnia wysłuchują obelg i wyzwisk, gdy grzecznie zwracają uwagę; e) nie chcemy zasiekow, drutów, zamykania kratami zoo- bo jest ono dla wszystkich kochających zwierzaki i ma być instytucją przyjazną rodzinom i dzieciom. Czy naprawdę tylko policja, mandaty, patrole uchronią beztroskich i absolutnie nieodpowiedzialnych rodziców od niedbania o dobro dzieci?? Drodzy Zwiedzający, jeśli nie sadzacie dziecka na wzburzonej morskiej fali, nie jedziecie z nim autem pod prąd, nie wspinacie sie na słup wysokiego napięcia, by podziwiać krajobraz- nie igrajcie życiem ludzkim oraz naszych zwierząt w zoo ! Nie przeszkadzajcie nam tworzyć zoo otwartego, pełnego empatii, szacunku dla życia.” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej ZOO.

Similar Posts

4 Comments

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.