Poznańskie ZOO publikuje zdjęcia nieodpowiedzialnych rodziców

Poznańskie ZOO apeluje do rodziców o zachowanie zdrowego rozsądku i jednocześnie publikuje na swoim facebookowym profilu zdjęcia ukazujące ich skrajną nieodpowiedzialność. Na zdjęciach widać, jak dorośli – mimo zakazów – sadzają swoje dzieci na ogrodzenie przy wybiegu dla niedźwiedzi.
Pod zdjęciami od samego początku rozpoczęła się gorąca dyskusja na ten temat. Pracownicy ZOO podkreślają, że czasami zwykłe upomnienia nie pomagają. “Już wypraszaliśmy- i kończyło sie interwencją policji, bo “bilet kupiony- to będę i koniec i się…” Chcielibyśmy móc skupić się na zwierzakach i misji zoo czasem, a tutaj nakład energii na pilnowanie cudzych dzieci nie pozwala” – możemy przeczytać na stronie ZOO.

“W odpowiedzi na dyskusję i podsumowując punkt widzenia zoo: a) na torach kolejowych nikt dzieci nie stawia- mimo iż tabliczek ostrzegawczych nie ma, zoo je posiada w setce miejsc; b) mamy ochronę oraz monitoring- ale mają one słuzyć bezpieczeństwu ogólnemu, nawet rączy jak gazela ochroniarz nie upilnuje 10 tys rodziców, by na 120 ha pełnych tabliczek o zakazie sadzania dzieci na barierki, tego nie robili w ciagu kilku godzin zwiedzania zoo; c) mamy regulamin i mandaty- ale ile razy mozna wzywać policję, bo rodzice nie chcą tak po ludzku pomyśleć?; d) edukujemy, prosimy, przypominamy- ale liczba przypadków zwiedzajacych inaczej jest powalająca; e) mamy sztab wolontariuszy- którzy każdego dnia wysłuchują obelg i wyzwisk, gdy grzecznie zwracają uwagę; e) nie chcemy zasiekow, drutów, zamykania kratami zoo- bo jest ono dla wszystkich kochających zwierzaki i ma być instytucją przyjazną rodzinom i dzieciom. Czy naprawdę tylko policja, mandaty, patrole uchronią beztroskich i absolutnie nieodpowiedzialnych rodziców od niedbania o dobro dzieci?? Drodzy Zwiedzający, jeśli nie sadzacie dziecka na wzburzonej morskiej fali, nie jedziecie z nim autem pod prąd, nie wspinacie sie na słup wysokiego napięcia, by podziwiać krajobraz- nie igrajcie życiem ludzkim oraz naszych zwierząt w zoo ! Nie przeszkadzajcie nam tworzyć zoo otwartego, pełnego empatii, szacunku dla życia.” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej ZOO.

Podobne wpisy

4 komentarze

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.