Dołącz do Warty Śrem! Nabór do sekcji bokserskiej

Śremski Klub Sportowy WARTA jak co roku ogłasza nabór dzieci i młodzieży do sekcji bokserskiej i zaprasza na treningi boksu w grupie początkującej chłopców lub zaawansowanej. Zajęcia sportowe odbywają odbywają się dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Konstytucji 3 Maja 2 w Śremie.

Treningi odbywają się pod opieką szkoleniowców ze specjalistycznym przygotowaniem trenerskim oraz pedagogicznym. Klub posiada profesjonalny, atestowany sprzęt sportowy do nauki boksu oraz gwarantuje bezpieczeństwo uczestników w czasie treningów.

Dołącz do Warty Śrem! Nabór do sekcji bokserskiej

Boks to szlachetna walka na pięści, która może pozytywnie wpłynąć na naszą kondycję, zdrowie i samopoczucie. Wielu z Was myśli o tym, jak zdobyć lub poprawić swoje umiejętności bokserskie ? Konieczna będzie do tego pomoc wykwalifikowanego trenera, który odpowiednio cię ukierunkuje oraz wyszkoli.

Trenowanie boksu wymaga wiele wysiłku, dyscypliny i pewności siebie, którą można nabyć właśnie na treningach, a która na pewno przyda się w pracy, w domu w normalnym życiu. Boks jako znakomitą alternatywę dla zajęć fitness, dlatego też rekreacyjnie trenuje go wielu aktorów, biznesmenów gdyż jest doskonałą formą odreagowania napięć, sportem stosowanym w celu rozrywki, rodzajem czynnego wypoczynku z zachowaniem elementów współzawodnictwa, jako czynnika motywującego do działania i osiągania wyników. Jest także formą aktywności umysłowej, nie jest to jak się wszystkim wydaje się okładanie się po twarzy gdzie decyduje brutalna siła, a walka jest zwykłą bijatyką.

W boksie ważna jest technika , strategia, najlepsi bokserzy to znakomici technicznie zawodnicy, którzy przede wszystkim myślą strategicznie. Boks ma wpływ na rozwój zalet charakteru oraz sposobu podejmowania decyzji, rozładowuje napięcie emocjonalne, frustracje. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie sportami walki w Polsce a charakter tej dyscypliny pozwala traktować treningi jako naukę samoobrony. Boks uczy kontroli nad uczuciami gniewu i strachu, umiejętności przezwyciężania zmęczenia i bólu. Poprawia nasze samopoczucie oraz wnosi radość w nasze życie, przez co poprawia jego jakość.

Systematyczne treningi mają znakomity wpływ na cały organizm. Pozytywnie wpływają na pracę układu krążenia, serca, mięśni, stawów i płuc. Ponadto, uprawianie boksu poprawia kondycję, koryguje sylwetkę, niweluje zmęczenie umysłowe i dodaje energii do działania. Boks jest jedną z najlepszych form treningu wytrzymałościowego i dynamicznego.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.