Dwóch złodziei samochodów ze Środy Wlkp. w policyjnym areszcie

Śremscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei samochodów ze Środy Wlkp. Sprawcy próbowali ukraść w Śremie samochód marki BMW X5. W tej chwili trafili do policyjnego aresztu i grozi im do 10 lat więzienia.

Co ciekawe, złodzieje podczas próby kradzieży zostali spłoszeni i uciekli., jednakże zostali złapani przez policyjny patrol, który zauważył nerwowo zachowujących się dwóch mężczyzn. Stróże prawa szybko zatrzymali pojazd, do którego wsiadali. Kierujący autem, 27-letni mieszkaniec Środy Wlkp., oraz pasażer samochodu, 26-letni mężczyzna z tej samej miejscowości, zachowywali się nerwowo i nie potrafili logicznie wytłumaczyć mundurowym dlaczego są w Śremie. Ponadto policjanci w pojeździe, którym przyjechali mieszkańcy Środy, znaleźli: kominiarki, rękawiczki i różne narzędzia.
W trakcie wyjaśniania sprawy śremska Policja została powiadomiona o tym, że w nocy z 27 na 28 czerwca w Śremie z terenu prywatnej posesji ktoś usiłował ukraść kolejny samochód marki BMW X5, który posiada uszkodzenia świadczące o tym, że sprawcy próbowali go uruchomić.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymani mieszkańcy Środy Wlkp. zaplanowali, że w Śremie ukradną BMW X5. Najpierw wytypowali miejsca, z których mogliby ukraść taki pojazd, obserwowali te miejsca, kupili specjalistyczne narzędzia, a następnie przyjechali do Śremu, aby dokonać kradzieży. Na terenie prywatnej posesji mężczyźni uszkodzili BMW X5, aby uruchomić pojazd. Nie udało im się ukraść auta więc udali się na Jeziorany, gdzie zaparkowane było kolejne BMW X5. Podczas usiłowania kradzieży tego samochodu złodzieje zostali spłoszeni i zaczęli uciekać. W trakcie ucieczki zostali zatrzymani przez policjantów.

Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Są znani Policji, byli już wcześniej notowani. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.