Wielki sukces Śremskiego Klubu Petanque. Drugie miejsce w turnieju Centrope Cup

W rozegranym w Illmitz (Austria) turnieju pétanque pod nazwą Centrope Cup, śremska załoga w składzie: Grażyna Wojciechowska, Leszek Złotowski oraz Marek Maćkowiak zdobyła drugie miejsce przegrywając finał z reprezentantami Słowenii.

Śremska załoga podczas turnieju petanque Centrope Cup

W drodze do finału zawodnicy z Śremskiego Klubu Petanque wygrali między innymi z reprezentantami Polski: Andrzejem Śliżem, Pawłem Pieprzykiem i Rafałem Kaczmarkiem.
ŚKP dzięki staraniom jest organizatorem corocznych Klubowych Mistrzostw Polski, największej imprezy organizowanej przez Śremski Klub Petanque. Klub organizuje również inne turnieje:

  • rozpoczynający nowy sezon pétanque, wiosenny turniej 3-majowych singli[4]
  • turniej dubletów organizowany na jesień o miano nadania nazwy bulodromu[5]
  • Mistrzostwa Śremu Singli, Dubletów, Tripletów pod patronem PFP
  • klubowe single rozgrywane na przełomie lato/jesień[6].

Ponadto klub co roku organizuje w pierwszą niedzielę Nowego Roku turniej soft-petanque[7]. Podczas rozgrywania turnieju odbywają się imprezy towarzyszące, z których dochód przeznaczany jest w całości na cele dobroczynne.

Sukcesy Śremskiego Klubu Petanque:

2015

I m-ce Puchar Polski Singlistów (Mateusz Wojna)
II m-ce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Mateusz Wojna, w składzie z reprezentantami Myślenickiego Klubu Petanque Dawidem Żądło i Mariuszem Kasperkiem)
I m-ce Puchar Polski Par Mieszanych (Grażyna Wojciechowska, Leszek Złotowski)

2014

II m-ce Puchar Polski Dubletów (Marek Maćkowiak, Leszek Złotowski)
II m-ce Mistrzostwa Polski Seniorów (Piotr Wojna, Mateusz Wojna, Leszek Złotowski i Marek Maćkowiak)
II m-ce Mistrzostwa Polski Kobiet w konkursie strzału precyzyjnego (Grażyna Wojciechowska)
III m-ce Mistrzostwa Polski Kobiet (Grażyna Wojciechowska i Ilona Pawlak, w składzie z reprezentantkami klubu ŚKPP “Buler” Śrem Lidią Marcinkowską i Moniką Małaszczuk)
III m-ce Mistrzostwa Polski Weteranów (Marek Maćkowiak i Leszek Klinowski, w składzie z reprezentantem klubu KSP Jedlina-Zdrój Krzysztofem Borowiakiem)
II m-ce Klubowe Mistrzostwa Polski (Anna Misiorna, Ilona Pawlak, Jacek Boinski, Sławomir Łuszczewski, Marek Maćkowiak, Mirosław Misiorny, Piotr Sobolewski, Tadeusz Tomczak, Mateusz Wojna, Piotr Wojna, Leszek Złotowski)
I m-ce Puchar Polski Tripletów (Jacek Boinski, Piotr Sobolewski, Leszek Złotowski)
II m-ce Halowy Puchar Polski Tripletów (Sławomir Łuszczewski, w składzie z reprezentantami klubu ŚKPP “Buler” Śrem Piotrem Milickim i Januszem Małaszczukiem)
III m-ce Halowy Puchar Polski Tripletów (Piotr Wojna, Marek Maćkowiak, Mateusz Wojna)

2013

III m-ce Mistrzostwa Polski Kobiet w konkursie strzału precyzyjnego (Grażyna Wojciechowska)

2012

III m-ce Mistrzostwa Polski Kobiet (Grażyna Wojciechowska i Ilona Pawlak, w składzie z reprezentantkami klubu ŚKPP “Buler” Śrem Lidią Marcinkowską i Moniką Małaszczuk)
II m-ce Puchar Polski Dubletów (Piotr Sobolewski, w składzie z reprezentantem klubu ŚKPP “Buler” Śrem Leszkiem Złotowskim)

2011

I m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów (Dawid Wojciechowski, w składzie z reprezentantami klubu KSP “Słowianka” Gorzów Wielkopolski Maciejem Hańczukiem, Mateuszem Kondratem oraz Pawłem Pieprzykiem z ŚKPP “Buler” Śrem)
II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów (Mateusz Wojna, w składzie z reprezentantami klubu KSP Jedlina-Zdrój Sergiuszem Gądkiem oraz Patrykiem Witkowskim)
III m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów w konkursie strzału precyzyjnego (Dawid Wojciechowski)
III m-ce Mistrzostwa Polski Seniorów (Dawid Wociechowski, w składzie z reprezentantami klubu KSP “Słowianka” Gorzów Wielkopolski Maciejem Hańczukiem, Mateuszem Kondratem oraz Pawłem Pieprzykiem z ŚKPP “Buler” Śrem)
III m-ce Halowy Puchar Polski Tripletów (Piotr Milicki, Sławomir Łuszczewski, Piotr Sobolewski)

2010

II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów (Daniel Cichocki, Mateusz Wojna, Dawid Wojciechowski)
II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów w konkursie strzału precyzyjnego (Mateusz Wojna)
III m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów w konkursie strzału precyzyjnego (Krzysztof Borowiak jr.)
III m-ce Puchar Polski Singlistów (Mateusz Wojna)
II m-ce Puchar Polski Dubletów (Szymon Wojciechowski, Daniel Cichocki)[8]

2009

II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów (Daniel Cichocki, Mateusz Wojna, Dawid Wojciechowski)
III m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów w konkursie strzału precyzyjnego (Dawid Wojciechowski)
III m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów (Krzysztof Borowiak jr., w składzie z reprezentantami klubu SKKF Sudety Boguszów-Gorce Sergiuszem Gądkiem oraz Patrykiem Witkowskim)
I m-ce w II lidze Klubowych Mistrzostw Polski i jednoczesny awans do najwyższej klasy rozgrywek (Bartosz Milicki, Jakub Grewling, Mateusz Wojna, Marek Maćkowiak, Hubert Maćkowiak, Janusz Stępniak)
III m-ce Puchar Polski Dubletów (Jakub Grewling, Dawid Wojciechowski)

Centrope Cup jest systemem sześciu turniejów pétanque rozgrywanych w formule międzynarodowej. Jednocześnie jest dla zawodników z Polski trzecią pod względem ważności, po Mistrzostwach Świata i Europy, imprezą pétanque. Organem nadzorującym organizacje i przebieg rozgrywek Centrope Cup jest Międzynarodowa Federacja Pétanque i Gry Prowansalskiej, F.I.P.J.P. (fr. Fédération Internationale de Pétanque et Jeu Provençal).

Drużyny z sześciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej rywalizują ze sobą ramach rozgrywek o punkty do Rankingu Państw. Do krajów tych należą: Austria, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia i Węgry. Państwa członkowskie organizują po jednym turnieju z serii Centrope Cup. Choć dotyczy to każdego z sześciu państw, to poza drużynami z wymienionych krajów mogą uczestniczyć przedstawiciele zrzeszeni w innych federacjach państwowych.

zdjęcia dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Petanque

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.