W Przedszkolu Jarzębinka oficjalnie otwarto plac zabaw sfinansowany przez Fundację Aviva

22 czerwca br. w śremskiej Jarzębince oficjalnie otwarto wymarzony placu zabaw. Inicjatywa została zgłoszona do konkursu „To dla mnie ważne” przez Przedszkole nr 3 „Jarzębinka” w Śremie. Projekt otrzymał grant Fundacji Aviva w wysokości 20 000 zł.

W spotkaniu wziął udział między innymi najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów, Jasiek Mela, członek jury 4. edycji konkursu, który wcieli się w rolę fotografa i na zdjęciach udokumentował zrealizowany projekt.

„Pozwólmy naszym dzieciom uwierzyć, że marzenia się spełniają” to hasło przyświecające rodzicom maluchów z Przedszkola nr 3 „Jarzębinka” w Śremie. Dzięki inicjatywie miejsce, które pamięta lata ich młodości, zostało doposażone w nowoczesne i atrakcyjne urządzenia rekreacyjne. Nowy, funkcjonalny i bezpieczny plac zabaw stał się miejscem przyjaznym zarówno dla dzieci uczęszczających do przedszkola, jak i tych młodszych, które jeszcze czekają na swój debiut przedszkolny i przychodzą tu z opiekunami.

Plac zabaw w Przedszkolu Jarzębinka w Śremie (fot. Jasiek Mela, juror konkursu “To dla mnie ważne”)

Myśl globalnie, zgłaszaj projekty lokalnie

W ramach 3. edycji konkursu „To dla mnie ważne”, sfinansowano marzenia lokalnych społeczności za granty od Fundacji Aviva o łącznej wartości 220 000 zł. Powstały m.in. plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego czy integracyjna świetlica. – Czym innym jest świadomość uczestniczenia w projekcie niosącym dobro dla dzieciaków, a czym innym możliwość obserwowania ich radości na żywo – komentuje Jasiek Mela. –Cieszę się, że osobiście mogę zobaczyć, jak z pozoru niewielkie projekty, w znaczący sposób wpływają na ich codzienność i że faktycznie są dla nich bardzo ważne.

Dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Śremie (fot. Jasiek Mela, juror konkursu “To dla mnie ważne”)

Już wkrótce kolejne projekty

Kilka dni temu poznaliśmy laureatów 4. edycji „To dla mnie ważne”. Tym razem do rozdysponowania było aż 225 tysięcy złotych. Trafiły one do 10 inicjatyw z ośmiu województw. Już niedługo powstaną tam nowe miejsca przyjazne dzieciom. To projekty, które wspierają integrację lokalnej społeczności, rozwój i rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz zapewniają przestrzeń do rekreacji w miejscowościach, w których ich najbardziej brakuje. W tym roku granty umożliwią m.in. otwarcie specjalistycznej pracowni dostosowanej do terapii polisensorycznej, zakup sprzętu oraz organizację zajęć szermierki czy stworzenie bezpiecznego boiska sportowego. Sfinansowany będzie również tematyczny plac zabaw „Miasteczko Strażackie”, ogrody dedykowane terapii i edukacji, a także mobilna świetlica i kreatywna strefa gier chodnikowych.

Więcej informacji o laureatach 4. edycji konkursu „To dla mnie ważne” na stronie www.todlamniewazne.pl.***

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie i jest liderem rynku w Wielkiej Brytanii. Obsługuje 30 mln klientów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Aviva w Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Należy do pionierów nowoczesnych ubezpieczeń na życie i liderów rynku funduszy emerytalnych. Oferuje też produkty inwestycyjne, ubezpieczenia majątkowe dla firm i klientów indywidualnych, grupowe ubezpieczenia na życie i pracownicze programy emerytalne. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje: www.aviva.pl, www.aviva.com.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.