Pracownicy śremskiego Ekonomika odwiedzili przedsiębiorstwo Gawroński Sp. zo.o. w Mechlinie.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

3 czerwca br. pracownicy śremskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych odwiedzili przedsiębiorstwo Gawroński Sp. zo.o. w Mechlinie. Od 1997 roku firma współpracuje z wiodącymi producentami oraz hurtowniami z branży oponiarskiej w zakresie rozwoju, wdrażania i optymalizacji systemów i procesów logistycznych na dużych powierzchniach magazynowych. W ramach kooperacji opracowano m.in. metodę optymalnego wykorzystania powierzchni magazynowej w postaci zastosowania w magazynie metalowych palet do składowania oraz transportu opon, których przedsiębiorstwo jest czołowym producentem w Europie i na świecie.

Pracownicy śremskiego Ekonomika odwiedzili przedsiębiorstwo Gawroński Sp. zo.o. w Mechlinie.

Poprzez zastosowanie odpowiednio wytrzymałej stali oraz technologii spawania produkt zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość składowania palet w czterech, a nawet w pięciu warstwach, co zostało potwierdzone odpowiednio certyfikatem GS TÜV oraz obliczeniami statycznymi. Do tej pory firma jest jedynym producentem palet, który spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W celu usprawnienia oraz optymalizacji procesu załadunku i rozładunku opon na samochody ciężarowe zaprojektowano oraz wdrożono do produkcji ergonomiczny, aluminiowy przenośnik taśmowy. Przenośniki wspierają procesy załadunku i rozładunku opon u producentów w całej Europie, w Brazylii, Meksyku, USA oraz w Chinach. Firma dostosowuje przenośniki do indywidualnych potrzeb klienta w zakresie dodatkowych rozwiązań, które umożliwiają pełne wykorzystanie go w warunkach jakimi dysponuje.

Poza tym inżynierowe, we współpracy z klientem, projektują i wdrażają rozwiązania w zakresie wewnątrz magazynowego przepływu materiału oraz jego składowania. Profil działalności firmy obejmuje także obróbkę mechaniczną metalu oraz tworzyw na potrzeby własne oraz dla klientów zewnętrznych. Nowoczesny park maszynowy gwarantuje najwyższą jakość i dokładność obróbki. Usługi wykonywane są z materiału własnego oraz powierzonego. Klientami przedsiębiorstwa w zakresie dostaw obrobionych detali są firmy z branży armatury przemysłowej, maszyn budowlanych oraz branży motoryzacyjnej.

Celem wizyty w firmie było nawiązanie współpracy pomiędzy szkołą a przedsiębiorstwem m.in. w zakresie odbywania praktyk szkolnych, organizowania wycieczek dydaktycznych oraz zajęć na terenie zakładu, a także zapoznanie pracowników Ekonomika z technologiami zastosowanymi w przedsiębiorstwie Gawroński Sp. zo.o.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.