Dni Śremu 2016: Kim jest Dawid Kwiatkowski, gwiazda tegorocznych Dni Śremu?

Chyba do tej pory żadna gwiazda, która miała wystąpić podczas największej imprezy kulturalnej w naszym mieście Dni Śremu nie podzieliła tak śremską społeczność, jak Dawid Kwiatkowski. Przypomnijmy, że zgodnie z tradycją, gwiazdę wybierali internauci. Tutaj praktycznie żaden inny wykonawca proponowany przez Śremski Ośrodek Kultury z Dawidem nie miał większych szans. Odpadli: Enej, Sylwia Grzeszczak, Gang Albani, Coma, Peja, Luxtorpeda, Sarsa oraz Cleo.

Pojawiła się bardzo dziwna sytuacja: dostajemy od was bardzo dużo maili, które możemy podzielić tematycznie na dwie grupy. Pierwsza, bardzo emocjonalna z prośbą o choćby możliwość zrobienia zdjęcia z Dawidem Kwiatkowskim oraz druga, pytająca kim właściwie on jest? No właśnie: kim właściwie jest Dawid Kwiatkowski, który po ogłoszeniu wyników głosowania na wybór gwiazdy Dni Śremu 2016 wzbudził tyle emocji na facebooku.

Dawid Kwiatkowski, to młodszy brat Michała Kwiatkowskiego 😉 A tak serio: naturalnie piosenkarz, Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. W 2014 nominowany do nagrody na najlepszego wykonawcę świata (konkurs organizowany przez MTV). Dwukrotnie wybierany na ulubioną polską gwiazdę w konkursie organizowanym przez Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2014. Myślę, że tutaj na chwilę możemy się zatrzymać. Powyższe nagrody dobitnie pokazują, że Dawid Kwiatkowski jest przede wszystkim idolem nastolatków (nastolatek?) i absolutnie nie ma w tym nic złego, ale to odsłania nam rąbek tajemnicy jednocześnie popularności Dawida Kwiatkowskiego wśród młodzieży, jak i jej braku wśród osób starszych.

W marcu 2014 roku Dawid Kwiatkowski wziął udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, emitowanym na antenie Polsatu. Jego partnerką taneczną była Janja Lesar. Para ostatecznie zajęła 3. miejsce, odpadając w półfinale. W tej samej stacji został również jurorem w programie SuperDzieciak.

Muzyk jest również właścicielem marki odzieżowej #9893

Jedno jest pewne: nie pamiętam, aby jakakolwiek wcześniejsza gwiazda (włączając zespół Perfect, Turbo (yeah!), Ewę Farną, Big Cyc) wzbudzała aż takie zainteresowanie na facebooku oraz w internecie. Otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o dokładną godzinę koncertu Dawida w Śremie. 11 czerwca, podczas koncertu Dawida Kwiatkowskiego w Śremie stadion powinien się zapełnić do ostatniego wolnego miejsca.

A wy co sądzicie o Dawidzie? Co sądzicie o wyborze Dawida na gwiazdę Dni Śremu 2016?

Podobne wpisy

16 komentarzy

  1. Tak jak jest napisane. Idol nastolatków (nastolatek). Dla mnie on wrażenia nie robi i na tym koncercie nie będę. Ale w sumie dobrze, że dla młodszej grupy wiekowej Śremian jest atrakcją 🙂

  2. Nigdy nie będzie tak, by wszyscy byli szczęśliwi. Nie lubię Dawida K. ale nie marudzę, szanuję wybór większości. Nie pierwszy to kiepski wybór narodu, ale…taka demokracja i już! Za rok będzie Iron Maiden..:-P

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.