Aż 23 medale Wodnika Śrem podczas ogólnopolskich zawodów w pływaniu. Wbrew logice.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W minioną niedzielę, 5 czerwca br. odbyły się w pływaniu V Ogólnopolskie Mistrzostwa Ostrzeszowa, w których udział wzięła liczna (44 zawodników) reprezentacja Wodnika Śrem. Chyba nikt nie spodziewał się, że ponad połowa z tej grupy wróci z medalami! 7 złotych, 7 srebrnych oraz 9 brązowych! Wbrew logice. Zawodnicy, którzy nie mają w swoim mieście basenu zdobywają ponad dwadzieścia medali na ogólnopolskich zawodach. Ogromny szacunek. Tym bardziej, że to kolejne zawody, na których zawodnicy Wodnika zdobywają sukcesy.

Worek z medalami otworzyli żabkarze: Natalia Sójka, Paulina Jackowiak, Dawid Wawrzynkiewicz zdobyli po dwa złote medale , na 50 i 100 m stylem klasycznym. Do tego dwa srebra w tym stylu dorzucił Ksawery Owczarzak i brąz Bogusław Maskuliński. Ogólnie nasi śremscy zawodnicy zdobyli 23 medale! Oto lista kolejnych medalistów w innych stylach : Joanna Szałek srebro i dwa brązy, Kamila Słoma brąz, Oskar Drozd dwa srebra,Adam Górczyński brąz, Bogusław Maskuliński dwa srebra, Wiktoria Kasprzak brąz, Wiktoria Musielak złoto, Olga Foerster brąz, Paulina Jackowiak brąz, Tomasz Okoniewski brąz. Gratulacje!!!

Aż 23 medale Wodnika Śrem podczas V Ogólnopolskich Mistrzostwach Ostrzeszowa w pływaniu

Zawody w Ostrzeszowie uświetniła swą obecnością uczestniczka olimpiady w Londynie i reprezentantka Polski na olimpiadę w Rio de Janeiro 2016 , wybitna polska pływaczka Alicja Tchórz. Jest ona propagatorką pływania, zawsze chętnie staje do zdjęć z młodymi pływakami, rozdaje autografy. Tak było i tym razem. Wielu naszych “Wodniaków” skorzystało z okazji i zamieniło kilka słów z polską olimpijką.

materiał dzięki uprzejmości KS Wodnik Śrem

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.