|

W dostojnych togach i biretach pożegnali się ze swoją Alma Mater

W piątek 20 kwietnia Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie pożegnał kolejny wspaniały rocznik absolwentów. Mury szkoły opuściło 101 absolwentów technikum oraz 16 absolwentów liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Piątkowa uroczystość była okazją do podsumowań, podziękowań i wielu wzruszających chwil.
Szkolna społeczność w asyście znakomitych gości, wśród których znalazł się starosta śremski Zenon Jahns, powitała po raz ostatni wchodzących do szkolnej Sali gimnastycznej uczniów rocznika 2016. Zgodnie z tradycją szkoły absolwenci żegnają się ze swoją Alma Mater w dostojnych togach i biretach. Uroczyste wprowadzenie absolwentów odbyło się w takt poloneza.

Tego dnia nie mogło zabraknąć rodziców, którzy ze wzruszeniem spoglądali na swe pociechy, które cztery lata wcześniej pełne niepewności przekraczały próg Ekonomika. Teraz jako dorośli ludzie wyruszają w kolejny etap swego życia. Każdy z nich odebrał z rąk dyrektor a świadectwo ukończenia szkoły. Na twarzach absolwentów gościły dumne uśmiechy, a w nie jednym oku zakręciła się zła wzruszenia.

Tradycją szkoły jest także wskazanie prymusa rocznika kończącego naukę. W tym roku wspaniałą średnią ocen 5,83 poszczycić się może Paulina Banaszak uczennica technikum ekonomicznego. To do niej trafiły gratulacje, nagroda i statuetka Cyryla Ratajskiego. Najlepszym słuchaczem klasy liceum ogólnokształcącego dla dorosłych okazała się pani Barbara Płatek, która z dumą mówi, że ukończyła tę samą szkołę, co kilka lat wcześniej jej córka.

Wszystkim tegorocznym absolwentom Ekonomika życzymy powodzenia w dorosłym życiu! Mamy nadzieję, że dzięki nauce w naszej szkole znacie swoje mocne strony, odkryliście swe talenty i teraz będziecie realizować marzenia. Pierwsze to zapewne zdana matura, za co mocno trzymamy kciuki!

Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.