Więcej przetargów na sprzedaż stadionu przy ul. Zamenhofa nie będzie! Co dalej z basenem? Wiadomo, że…

Prezes Zarządu Śremski Sport Sp. z o.o. poinformował, że przetarg ustny ogłoszony na dzień 8 kwietnia 2016r. na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Śremie przy ul. Zamenhofa 20, oznaczonej ewidencyjnym numerem działki 3001/2, o powierzchni 15875m2, zakończył się wynikiem negatywnym.

Więcej przetargów na sprzedaż stadionu przy ul. Zamenhofa nie będzie. Co dalej z basenem? Na razie wiadomo, że… nic nie wiadomo. Nie wiadomo, co z terenami przy ul. Zamenhofa, nie wiadomo co dalej ze śremskim basenem.

reklama 5 Śrem Półmaratonu

Jak pisaliśmy na naszej stronie miesiąc temu, remont basenu i rozbudowa obiektów sportowych w Śremie miały się odbyć właśnie kosztem stadionu przy ul. Zamenhofa. Po kolejnym, nieudanym przetargu na sprzedaż stadionu, jak zapowiedział prezes Śremskiego Sportu Daniel Cicharski, więcej prób już nie będzie.

Co w takim razie dalej z terenem przy ul. Zamenhofa? Co dalej ze śremskim basenem? Na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej, prezes Śremskiego Sportu powiedział: “Z pewnością sytuacja się skomplikowała bardziej niż można było przewiedzieć. Gdyby przetarg okazał się skuteczny mielibyśmy gotówkę, co pozwoliłoby w ciągu miesiąca ogłosić przetarg na remont basenu, z terminem realizacji późną jesienią bieżącego roku. W chwili obecnej tak naprawdę nic już nie zależy od spółki Śremski Sport, która zwyczajnie nie dysponuje gotówką na sfinansowanie tych robót. To co mogliśmy, to zrobiliśmy, czyli wystąpiliśmy 30 marca do Ministerstwa Sportu o wsparcie z programu “baseny”. Chodzi o kwotę trzech milionów złotych. Przy czym tam warunek jest jeden i zasadniczy. Najpierw trzeba wyłożyć własne pieniądze, by później otrzymać zwrot wnioskowanej kwoty.”

więcej w papierowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo również, jak zostanie zagospodarowany stadion przy Zamenhofa.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.