Sierżant Pyrek odwiedził Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W ubiegły piątek, 22 kwietnia Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie odwiedził policjant wraz z maskotką wielkopolskiej policji, Sierżantem Pyrkiem. Podczas rozmowy dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Potem przyszedł czas na wspólne pląsy i pamiątkowe zdjęcia.


// (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
// ]]>

Policjanci opowiedzieli jak zachowywać się na drodze, upomnieli żeby nie rozmawiać z nieznajomymi, przypomnieli numery alarmowe oraz radzili jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Popularny wśród dzieci Pyrek ma również swoją stronę internetową: pyrek.pl

Pyrek.pl to pierwszy w Polsce, innowacyjny policyjny serwis edukacyjny. Jest to najnowsze narzędzie w ramach Policyjnego Programu Edukacyjnego “Z Pyrkiem bezpieczniej”. Gospodarzem na stronie jest sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji, stworzona w 2003 roku przez dzieci dla dzieci. Portal przeznaczony jest dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

reklama – Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie o profilu artystyczno-językowym

W części dla dzieci “Pyrkowej Krainie” zamieszczone są interaktywne gry i zabawy, wspierające rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny najmłodszych. Zabawy nie tylko zachęcają dzieci do zabawy, ale również i do nauki. Pozwalają rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą spostrzegawczość, refleks, uczą postępować według ustalonych norm i zasad.

Sierżant Pyrek

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.