Prezenty ślubne w stylu tradycyjnym

Obdarowywanie pary młodej podczas ceremonii towarzyszącej zaślubinom jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Większość tego typu okazji pozwalała na uzupełnienie gospodarstwa świeżo założonej rodziny bądź na spełnienie marzeń w zakresie posiadania konkretnych urządzeń czy nawet mebli. Prezenty dobierano na długo przed uroczystościami weselnymi, dbając o to, by się absolutnie nie powtarzały i były bardzo przydatne państwu młodym.
Prezent w tradycyjnym stylu

Choć czasy się zmieniają, większość nowożeńców bardzo ucieszy praktyczny i przydatny w domu prezent. Często młodzi ludzie zakładający własną rodzinę nie są jeszcze zbyt zamożni, więc taki “wkład” będzie dla nich ogromnym ułatwieniem podczas wyposażania domu. Prezenty zaliczające się do sprzętu AGD/RTV są przeważnie drogie, stąd bywa, że na jedną taką rzecz składa się kilkoro krewnych, ale dzięki temu, wspólnym wysiłkiem, młodzi małżonkowie zyskują np. świetną lodówkę czy nowoczesny telewizor. W kategorii tej mieszczą się też tańsze i mniejsze rozwiązania, jak suszarki do włosów, roboty kuchenne i wiele innych. Dublujące się prezenty tego typu są niewskazane, dlatego też rodzina powinna się skonsultować i podzielić zobowiązaniami w zakresie zakupów.

Nie tylko urządzenia

Przydatne prezenty to nie tylko różnego rodzaju urządzenia AGD czy RTV, choć te kupuje się najczęściej z uwagi na ich cenę i przydatność. Do wręczania nowożeńcom doskonale nadają się również np. atrakcyjne komplety pościeli, dekoracyjne narzuty czy serwety, zestawy sztućców, ciekawe meble, papeterie, pudełka do wykorzystania w kuchni i wiele innych. Ważne, żeby każdy z takich podarunków był przemyślany i choćby częściowo spełniał pewne potrzeby obdarowywanych. Prezenty powinny być dobierane z uwzględnieniem gustów nowożeńców oraz, naturalnie, jak najładniej opakowane. Często chwila ich wręczenia może być bardzo emocjonalnym momentem, bo ciekawe opakowanie wzbudza chęć jak najszybszego zajrzenia do środka.

Wykonane własnoręcznie

Rękodzieło w wielu aspektach oceniane jest bardzo pozytywnie, dlaczego więc nie wykorzystać np. swoich zdolności w tym zakresie do wręczenia komuś oryginalnego prezentu? Ciekawe egzemplarze wykonane własnoręcznie mogą być podarunkiem nie tylko trafionym i przydatnym, ale też dowodzącym naszych uczuć dla danej osoby. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, w jaki sposób młoda para traktuje tego typu przedmioty. W zestawieniu z drogimi, “sklepowymi” prezentami mogą wypaść wizualnie dość skromnie, zwłaszcza jeśli ich wartość nie zostanie oceniona poprawnie. Upominki własnej produkcji bywają świetnym pomysłem na tak ważną okazję, ale tylko w niektórych przypadkach.

Prezenty ślubne w tradycyjnym stylu ucieszą młodszych i starszych nowożeńców. Nawet jeśli mają już oni własne, wyposażone mieszkanie, na pewno znajdzie się jeszcze mnóstwo możliwości obdarowania ich ciekawym rozwiązaniem do wykorzystania w domu. Takie prezenty pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo są efektowne i zawsze potrzebne.

Artykuł został przygotowany przez sklep internetowy Goodies.pl. Na stronie www.goodies.pl znajdą Państwo idealne prezenty na Dzień Chłopaka i inne okazje.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Kiedy braliśmy ślub, byliśmy swiezo po przeprowadzce do nowego mieszkania wiec prezenty tradycyjne typu sprzet agd bardzo nam sie przydaly 🙂 Najbardziej zadowolona bylam z szybkowaru z morphy richards, jeszcze tak funkcjonalnego sprzetu w swojej kuchni nie mialam 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.