Powiatowa Liga Piłki Nożnej – gratka dla najmłodszych talentów piłkarskich w naszym regionie

Szykuje się prawdziwa gratka dla najmłodszych fanów piłki nożnej. Już w najbliższą niedzielę na boisku piłkarskim w Dalewie zmagania rozpoczną dzieci z największych klubów sportowych z naszego regionu w turnieju pod nazwą: Powiatowa Liga Piłki Nożnej. Celem turnieju jest przede wszystkim promocja i popularyzacja piłki nożnej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży powiatu śremskiego. Przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację czasu wolnego dzieciom i młodzieży powiatu śremskiego.

Liga Powiatowa, to cykl turniejów, które będą rozgrywane w dniach:

  • 17 i 23 kwietnia 2016,
  • 7, 21, 29 maja 2016,
  • 5 czerwca 2016.

Mecze będą odbywały się na boisku piłkarskim w Dalewie, boisku orlik w Parku Miejskim oraz boisku Szkoły podstawowej nr 6 w Śremie. Udział w zawodach potwierdziły: Warta Śrem, SP – 6 WARTA, Zawisza Dolsk, UKS Czempiń, Wisła Borek, LAS Puszczykowo, PKS Racot, UKS 4 Kościan, Adalbertus Dalewo, Pogoń Książ.

Powiatowa Liga Piłki Nożnej – plakat

Dzieci kochające piłkę nożną już od najmłodszych lat rozgrywają między rówieśnikami “mecze o Mistrzostwo Świata”. Zarówno na swoim podwórku, jak i w szkołach oraz w swoich macierzystych klubach sportowych. Dla nich nie ma zwykłych pojedynków. Każdy mecz jest na wagę “złota”, każdy wzbudza ogromne emocje. Młodzi piłkarze potrzebują również umocnienia w tym, że coś idzie im dobrze, że coś “wychodzi”. Dlatego bardzo lubią rozgrywać turnieje piłkarskie i właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować turniej w którym udział potwierdziły największe kluby sportowe z naszego regionu.

Dominik Sworowski, Śremski Klub Sportowy Warta
Wyniki, jak i aktualności związane z Ligą Powiatową można śledzić na stronie internetowej zawodów: http://www.wartasrem.pl/akademia/ oraz  przy pomocy aplikacji na telefony komórkowe: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.warta.srem

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.