Krótkofalowiec w przedszkolu

W środę 30 marca Przedszkole „Pod wierzbami” a dokładnie dzieci z grupy „Słoneczka” i „Żabki” odwiedził niecodzienny gość. Człowiek z pasją i rozległymi zainteresowaniami, który swoimi opowieściami może zarażać ludzi w każdym wieku – KRÓTKOFALOWIEC.

Pan Robert z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o tym, na czym polega krótkofalarstwo, kto może nim zostać, jaką satysfakcję daje kontakt z całym światem! Bo krótkofalowców można spotkać wszędzie – na całej długości i szerokości geograficznej. I każda taka rozmowa kończy się wymianą tzw. kart QSL. Krótkofalowcy z całego świata mają swój specyficzny język i coroczne spotkania nad Jeziorem Bodeńskim, gdzie mogą dyskutować, poszerzać krąg swoich znajomych lub kupować używany sprzęt krótkofalarski.

Pan Robert podczas wizyty w przedszkolu poprzez swoją małą krótkofalówkę połączył się z innym krótkofalowcem – Waldkiem ze Śremu i Henrykiem z Gostynia. Obaj panowie pozdrowili dzieci z przedszkola.

Maluchy miały okazję podziwiać prywatne, kolorowe i bardzo interesujące karty QSL naszego gościa z każdego niemal zakątka kuli ziemskiej, a było ich mnóstwo.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami w formie laurki wręczonymi gościowi przez Karolinkę. Jak to miło, że są jeszcze ludzie, którzy chcą się czymś podzielić, coś dać od siebie, coś pokazać małym dzieciom, czymś zainteresować. Bo przecież „czym skorupka za młodu…”

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.