Zgłosił kradzież samochodu, który wcześniej pożyczył koledze

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci prewencji w Dalewie zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo Nubira, który został wcześniej zgłoszony jako kradziony. Zarówno zgłaszający kradzież, jak i sprawca okazali się kolegami, którzy wcześniej spożywali alkohol. Samochód nie był skradziony, a jedynie pożyczony po to, aby przywieźć jeszcze więcej alkoholu. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

13 marca br., o godz. 20.44, dyżurny śremskiej Policji został telefonicznie powiadomiony o tym, że skradziono samochód marki Ford Mondeo koloru srebrnego typu kombi należący do mieszkańca gminy Śrem.

Wg zgłaszającego pojazd miał ukraść jego kolega, z którym był na imprezie i spożywał alkohol. Mieszkaniec gminy Śrem w związku z silnym upojeniem alkoholowym nie potrafił podać numerów rejestracyjnych od swojego auta.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci prewencji. Mundurowi w Dalewie zauważyli pojazd koloru srebrnego typu kombi. Zatrzymali więc auto do kontroli drogowej. Był to samochód marki Daewoo Nubira, a nie Ford Mondeo.

Jednak okazało się, że funkcjonariusze zatrzymali do kontroli właściwy pojazd. To właśnie Daewoo Nubira jest własnością zgłaszającego i to tym autem odjechał jego kolega, z którym podczas imprezy spożywał alkohol. Jak poinformował kierujący Daewoo Nubira, 37-letni mieszkaniec gminy Śrem, właściciel auta poprosił go, aby pojechał po alkohol. W związku z tym wziął on kluczyki i udał się do sklepu, aby spełnić prośbę kolegi.

Kierujący Daewoo Nubira był nietrzeźwy, poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,92 mg/l. Właściciel auta poddany takiemu samemu badaniu uzyskał wynik: 1,22 mg/l.

Okazało się też, iż 37-letni mieszkaniec gminy Śrem, który kierował Daewoo Nubira nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a podczas kontroli drogowej nie miał wymaganych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i OC.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.
Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.