Zakupy online: pożyczki e-konsumentów

Wraz z błyskawicznym rozwojem w Polsce rynku e-commerce, prężnie rozwija się również rynek pożyczek udzielanych przez Internet. Coraz więcej Polaków decyduje się na rozkładanie internetowych zakupów na raty. Należy spodziewać się dalszego rozwoju rynku pożyczek online, na co wskazuje badanie przeprowadzone przez firmę NetCredit.

Rozwój e-commerce

Jeszcze w 2010 roku sprzedaż przez Internet i drogą telefoniczną stanowiła 3% udziału wartości całej sprzedaży. W roku 2015 było to już 21%. Rynek zakupów internetowych daje coraz więcej możliwości, w sklepach internetowych ceny są często niższe, a cały proces jest wygodniejszy niż poszukiwanie towaru w sklepach stacjonarnych. To, jak również fakt, że młodsze pokolenia lepiej adaptują nowe technologie, sprawia, że należy spodziewać się dalszego rozwoju tego sektora. Wraz z tym trendem rośnie popyt na szybkie pożyczki online. Zarówno udzielane przez Internet chwilówki, jak i oferowana przez coraz więcej internetowych sklepów możliwość rozłożenia kosztu zakupów na raty, zyskują sobie coraz większą popularność.

Chętnie się zadłużamy?

Zdecydowana większość Polaków uważa, że najlepszym sposobem na finansowanie zakupów są poczynione wcześniej oszczędności. Jednakże nie boimy się pożyczek – 83% badanych przez NetCredit zadeklarowało, że w nagłych potrzebach skorzystało z pożyczonych pieniędzy. Wciąż najchętniej pożyczamy je od rodziny. Jednak zarówno szybkie pożyczki online, jak i zakupy na raty cieszą się rosnącą popularnością – ze względu na wygodę i niskie koszty. Firmy pożyczkowe oraz operatorzy płatności internetowych wprowadzają coraz doskonalsze ułatwienia dla klientów, dzięki czemu decyzja o pożyczeniu pieniędzy staje się prostsza. Większość osób biorących niewielkie kredyty, i to we wszystkich grupach wiekowych, decyzję o zaciągnięciu takiego kredytu podejmuje w przeciągu kilku dni. Najliczniejszą grupą decydującą się na pożyczkę już w ciągu jednego dnia są najmłodsi kredytobiorcy – osoby w wieku 18-25 lat.

 

Similar Posts

One Comment

  1. pożyczki online to dziś standard. sama skorzystałam z takiej w ferratum banku 😉 uratowała mnie przed pożyczką od rodziny, co jest najgorszym rozwiązaniem 😉 a tu poszło sprawnie, w kilkanaście minut miałam pieniądze na koncie, a chcieli tylko dowód. całość bezpieczna jak to w banku 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.