Start II edycji akcji ROWER POMAGA

Fundacja Ekologiczna ARKA 10 marca zainaugurowała II edycję ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA. W tym roku chcemy zaprosić do współpracy gminy z całej Polski, które mogą organizować na swoim terenie lokalne edycje akcji.

Serce z 50 kół

W ramach akcji ARKA przygotowuje dla zainteresowanych gmin widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożymy ogromne rowerowe serce z 50 rowerowych kół z recyklingu. Każde koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzięki Waszemu zaangażowaniu dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne.

Ograniczanie emisji CO2

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną i społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. W specjalnym kalkulatorze mogą oni zobaczyć, o ile ograniczyli emisję CO2, dzięki zastąpieniu samochodu dwoma kółkami.

Rowery dla dzieci

Za każde 20 000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.
Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA wspólnie możemy sprawić im wielką radość. Wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl

Sukces I edycji

Tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

Arka szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci.

Kampania „Zadbaj o klimat” dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.