Sprawy "skradzionej" Nubiry ciąg dalszy…

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka dni temu pisaliśmy o zgłoszeniu kradzieży samochodu, który został wcześniej pożyczony koledze. Okazuje się, że to nie koniec historii. 14 marca br., o godz. 19.25, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w rowie na drodze relacji Błociszewo – Krzyżanowo został odnaleziony skradziony dzień wcześniej Ford Mondeo.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci drogówki, jednakże przybywając na miejsce w przydrożnym rowie zauważyli samochód marki… Daewoo Nubira, a nie Ford Mondeo.

Okazało się, że autem kierował jego nietrzeźwy właściciel, który dzień wcześniej też był nietrzeźwy i mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie zgłosił, że pojazd Ford Mondeo ukradł mu kolega, z którym spożywał alkohol. Wówczas ustalono, że do żadnej kradzieży nie doszło. Ów kolega, również nietrzeźwy, nie Fordem Mondeo, a pojazdem marki Daewoo Nubira, który należy do zgłaszającego, udał się do sklepu po alkohol, co zresztą uczynił na prośbę swojego kompana.

14 marca, kierujący Daewoo Nubira miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 44-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 1,09 mg/l. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny i ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Daewoo Nubira został zabezpieczony przez pomoc drogową.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.
Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie
zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.