Ruszyła budowa placu Street Workout w Parku Odlewników w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Rozpoczęła się budowa placu do Street Workoutu w Śremie, który powstanie w Parku Odlewników. Przypomnijmy, iż projekt zgłoszony przez Krzysztofa Lewandowskiego zajął trzecie miejsce na liście projektów lokalnych miejskich w śremskim Budżecie Obywatelskim.

W listopadzie 2015r. zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Śremu. Zwyciężyły projekty boiska wielofunkcyjnego w Nochowie, kreatywny plac zabaw przy przedszkolu Jarzębinka, kreatywny plac zabaw przy przedszkolu Słoneczna Gromada i zajęcia Bokawi w Bodzyniewie. Przez 10 dni w plebiscycie wzięło udział 7 277 śremian, oddając 12 371 głosów.

Po pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, wskutek głosowania i wyboru dokonanego przez mieszkańców w listopadzie 2015 r., w puli 500 000 zł przeznaczonej na Budżet Obywatelski pozostała wolna kwota środków finansowych.


// (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
// ]]>
Jej wysokość, jako suma z poszczególnych kategorii projektów łącznie, wynosi 133 390 zł. Taka wartość daje podstawy do racjonalnego przeznaczenia na jeden z kolejnych zgłoszonych przez mieszkańców projektów.

W tym celu przedstawiciele Rady Miejskiej w Śremie: Barbara Ratajczak, Adam Sędłak i Cezary Strzelec, po analizie projektów, dnia 8 lutego br. większością głosów podjęli decyzję o planowanym przeznaczeniu pozostałej kwoty. Kolejnym projektem zrealizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 będzie pomysł Krzysztofa Lewandowskiego: Plac Street Workout w Parku Odlewników w Śremie o wartości 123 000 zł.

W listopadowym głosowaniu wybrany projekt uzyskał 567 głosów i zajął trzecią lokatę na liście projektów lokalnych miejskich.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie budzetobywatelski.srem.pl
autor zdjęcia wykorzystane w materiale: Patryk Klupś

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.