Nieletnie piły wódkę. Jedna straciła przytomność

Utratą przytomności skończyło się dla jednej z dziewcząt spożywanie dużej ilości alkoholu. Jak ustalili policjanci nieletnia wraz ze swoimi niepełnoletnimi koleżankami spożywała alkohol, który dziewczynom sprzedano w jednym ze śremskich sklepów. Po spożyciu alkoholu jedna z nich, wspomniana 16-letnia mieszkanka Śremu, podczas przechodzenia przez tunel bloku Chłapowskiego 12 przewróciła się i straciła przytomność.


// (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
// ]]>

18 marca br., około godz. 20.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie, na placu zabaw przy ul. Chłapowskiego leży nieprzytomna dziewczyna.

Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi. Jak się okazało leżącą dziewczyną była 16-letnia mieszkanka Śremu, która została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Dzielnicowi zajęli się wyjaśnianiem wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Policjanci rozmawiali z koleżankami 16-latki, które razem z nieletnią były na placu zabaw.

Jak się okazało dziewczyny miały uczestniczyć w wieczorze filmowym, ale wcześniej postanowiły napić się alkoholu. Kupiły aż kilka butelek wódki w jednym ze sklepów w Śremie.

Po spożyciu alkoholu jedna z nich, wspomniana 16-letnia mieszkanka Śremu, podczas przechodzenia przez tunel bloku Chłapowskiego 12 przewróciła się i straciła przytomność. Koleżanki przeniosły ją na plac zabaw, ułożyły w pozycji bezpiecznej i powiadomiły pogotowie.

Koleżanki 16-latki zostały przewiezione do Komendy, poddane badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i przekazane rodzicom.

Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi udali się do szpitala, gdzie ustalili, że 16-latka jest już przytomna i dochodzi do zdrowia.

Z ustaleń mundurowych wynika także, iż alkohol sprzedał dziewczynom mężczyzna w jednym ze sklepów w Śremie.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego.
Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie
 

Policja przypomina o uregulowaniach prawnych wynikających z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

Art. 15. 1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:

1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;

2) osobom do lat 18;

3) na kredyt lub pod zastaw.

2. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Art. 43. 1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie.

2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1.

3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

4. Orzekanie w sprawach o przestępstwa określone w ust. 1 i 2 następuje na podstawie przepisów o postępowaniu karnym.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.