Jak praca dostępna jest w Śremie?

Śrem to jedno z najstarszych miast w Polsce. Obecnie to lokalny ośrodek usługowo-przemysłowy, w którym na strukturę zatrudnienia wpływa sąsiedztwo dużego ośrodka miejskiego, jakim jest Poznań. Mimo to w samym Śremie nie brakuje ofert pracy.

Jacy pracownicy poszukiwani są w Śremie?

W Śremie dominują przede wszystkim oferty pracy dla pracowników usług. Dostępne są oferty pracy dla doradców klienta, zarówno indywidualnego, jak i firmowego w placówkach bankowych, firmach kredytowych i oferujących usługi ubezpieczeniowe. Poszukiwani są agenci ubezpieczeniowi. Praca szuka także przedstawicieli handlowych i reprezentantów handlowych z różnych branż, począwszy od branży kosmetycznej, budowlanej, przez usługi szkoleniowe, telekomunikacyjne aż do sprzedaży usług prawniczych. Potrzebni są także menadżerowie sprzedaży w różnych branżach. Liczne oferty czekają w firmach zajmujących się sprzedażą energii elektrycznej lub gazu ziemnego, ale także dla pracowników administracyjno-biurowych. Tutaj zakres obowiązków ma obejmować m.in. organizację pracy biurowej i nadzór nad jej prawidłowym przebiegiem, przygotowywanie dokumentacji i umowy z klientami. Dostępne są także oferty w kontrolingu i analizach rynku dla specjalistów z wykształceniem ekonomicznym. Poszukiwani są koordynatorzy i kierownicy zespołów i pracownicy działów HR.

W Śremie poszukiwani są także pracownicy w branży produkcyjnej, zarówno do prac fizycznych na produkcji, jak i specjaliści z wykształceniem kierunkowym, pracownicy działów logistyki, brygadziści, menadżerowie zajmujący się optymalizacją procesów zaopatrzenia i sprzedaży. Ponadto pracowników poszukuje branża logistyczna, głównie na stanowiska kurierów. Swoje oferty przedstawia handel detaliczny, który poszukuje pracowników do sklepów, głównie należących do sieci handlowych, ale też niezrzeszonych. Liczne oferty pracy dostępne są dla franczyzobiorców w następujących branżach: usług prawniczych, ubezpieczeniowo-finansowych, handlu nieruchomościami i detalicznego, logistycznej (prowadzenie punktu kurierskiego). Sektor zajmujący się ochroną osób i mienia również poszukuje pracowników do ochrony obiektów. Dostępnych jest ponadto wiele ofert od firm ze Śremu, które wykonują różne prace na terenie Poznania.

Czego od kandydatów najczęściej wymagają pracodawcy?

Zależy to od branży. Wymagania związane z wykształceniem pojawiają się w każdej ofercie, jednak wykształcenie wyższe wymagane jest od kandydatów do pracy w charakterze specjalistów. Najczęściej wymaga się wykształcenia co najmniej średniego, często potwierdzonego zdaną maturą. Czasami konieczne jest kierunkowe wykształcenie zawodowe lub techniczne. Od specjalistów wymaga się także posiadania doświadczenia w branży, w jakiej planują aplikować o pracę. W wielu ofertach związanych z handlem lub usługami pojawia się konieczność posiadania prawa jazdy kategorii B. W innych brakuje tego warunku. Być może te firmy wychodzą z założenia, że obecnie każdy dysponuje takim dokumentem, a fakt jego braku lub posiadania weryfikowany jest na etapie rozmowy klasyfikacyjnej. Mile widziana jest znajomość języków obcych, ale pojawia się ona w relatywnie niewielu ofertach pracy jako warunek konieczny. Znacznie częściej wymagana jest mniej lub bardziej biegła znajomość pakietu biurowego MS Office. W branżach przemysłowych pomocne mogą być dodatkowe uprawnienia i przebyte szkolenia i kursy zaś w branżach związanych z IT znajomość określonych języków programowania lub określonych technologii informatycznych. Ponadto w branżach nastawionych na kontakt z klientem pojawiają się wymagania związane z kulturą osobistą i wymagania co do niekaralności.

Similar Posts

One Comment

 1. Artykuł jakby przepisany w biuletynu dla emigrantów pt :”Jak dobrze się żyje w Polsce (Śremie)”
  Żadnych konkretów. Bełkot wskazujący jak to niemal każdy znajdzie godziwą pracę. A wystarczy rano spojrzeć na drogę Śrem-Poznań i tak samo ok 16-18.
  I nie byle przedszkolak wywnioskuje że za pracą to mieszkańcy Śremu jeżdżą do „miasta”. Ciąg samochodów, często z kompletem pasażerów. Nikt mi nie wmówi że o 7 rano jadą na zakupy.
  Praca w Śremie jest – tylko czy praca na zlecenie i za minimalną krajową jest godna Polaka ?
  Wystarczy spojrzeć na oferty PUP czy inne w ogłoszeniach internetowych.

  Nie mniej miłego dnia życzę i powodzenia w poszukiwaniu pracy w Śremie, pracy z godziwą pensją

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.