Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej w Gimnazjum nr 1 w Śremie

10 marca br. w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie odbył się już po raz kolejny Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej. Udział w konkursie wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie oraz Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie.

Gimnazjaliści recytowali wiersze bardziej i mniej znanych autorów. Zadaniem uczestników było przygotować tekst w jednym z czterech języków obcych: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Za recytację poezji w języku angielskim przyznano pierwsze miejsce Aleksandrze Rachmajdzie z Gimnazjum nr 1 w Śremie. Miejsce drugie ex aequo zajęły Weronika Przybył oraz Karolina Kaczmarek z ZSPiG w Śremie. Trzecie miejsce zajął Damian Robaszyński – uczeń ZSPiG w Śremie. Wśród recytujących w języku rosyjskim pierwsze miejsce zajęła Manuela Szczepaniak, a drugie- Magdalena Marek. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Weronika Leśna oraz Weronika Michalska. Wszystkie uczennice uczęszczają do Gimnazjum nr 1 Śremie. Za prezentacje wierszy w języku niemieckim pierwsze miejsce przyznano Zofii Dudek – uczennicy ZSPiG w Dąbrowie. Drugie miejsce ex aequo zajęli Kacper Dominiak z ZSPiG w Zbrudzewie oraz Julia Michalska z ZSPiG w Dąbrowie. Trzecie miejsce zajęła Olga Ochocka – uczennica Gimnazjum nr 1 w Śremie. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Czwartkowe popołudnie upłynęło uczestnikom w miłej atmosferze i z pewnością będzie miało wpływ na rozwój kulturalny uczniów, którzy mogli nie tylko zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, lecz także posłuchać pięknych tekstów poetyckich w językach ich autorów. Całe przedsięwzięcie swym śpiewem uświetniły Julia Trawińska oraz Marta Panfilak – uczennice Gimnazjum nr 1 w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.