Szukał pracy… okradł pracowników firmy w której chciał pracować

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W poniedziałek 8 lutego br. śremscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że z szatni pracowniczej na terenie firmy w gminie Brodnica ktoś ukradł dwa portfele z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi.

Ustalono, że sprawcą kradzieży może być 24-letni mieszkaniec gminy Brodnica, znany Policji i wcześniej notowany.

Jak się okazało trop był właściwy i przypuszczenia dzielnicowych się potwierdziły. W miejscu zamieszkania 24-latek miał jedną ze skradzionych kart bankomatowych. Amator cudzego mienia w rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży, a następnie wskazał mundurowym miejsce, gdzie wyrzucił portfele z dokumentami. W jednym z portfeli nie było już pieniędzy, bowiem sprawca kradzieży zdążył je wydać.

Podczas zatrzymania 24-latek był nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został osadzony w „policyjnym areszcie”, a sprawą zajęli się kryminalni.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie
9 lutego sprawca kradzieży usłyszał zarzut i został przesłuchany. Policyjni detektywi ustalili, że mężczyzna pojawił się na teren firmy w gminie Brodnica, bo szukał pracy. Będąc już na terenie zakładu niepostrzeżenie wszedł do szatni i dwóm pracownicom firmy ukradł portfele z zawartością. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi do 5 lat więzienia.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.