Powstanie plac Street Workout w Parku Odlewników w Śremie

W listopadzie 2015r. zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Śremu.  Zwyciężyły projekty boiska wielofunkcyjnego w Nochowie, kreatywny plac zabaw przy przedszkolu Jarzębinka, kreatywny plac zabaw przy przedszkolu Słoneczna Gromada i zajęcia Bokawi w Bodzyniewie. Przez 10 dni w plebiscycie wzięło udział 7 277 śremian, oddając 12 371 głosów.

Po pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, wskutek głosowania i wyboru dokonanego przez mieszkańców w listopadzie 2015 r., w puli 500 000 zł przeznaczonej na Budżet Obywatelski pozostała wolna kwota środków finansowych.

Jej wysokość, jako suma z poszczególnych kategorii projektów łącznie, wynosi 133 390 zł. Taka wartość daje podstawy do racjonalnego przeznaczenia na jeden z kolejnych zgłoszonych przez mieszkańców projektów.

W tym celu przedstawiciele Rady Miejskiej w Śremie: Barbara Ratajczak, Adam Sędłak i Cezary Strzelec, po analizie projektów, dnia 8 lutego br. większością głosów podjęli decyzję o planowanym przeznaczeniu pozostałej kwoty.
Kolejnym projektem zrealizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 będzie pomysł Krzysztofa Lewandowskiego: Plac Street Workout w Parku Odlewników w Śremie o wartości 123 000 zł.

Budżet Obywatelski Śremu – głosowanie już jutro! Postaw na SPORT!

W listopadowym głosowaniu wybrany projekt uzyskał 567 głosów i zajął trzecią lokatę na liście projektów lokalnych miejskich.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie budzetobywatelski.srem.pl.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.