Driftował w Grzybnie, uszkodził płot.

W poniedziałek, 22 lutego, około godz. 17.17, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Grzybnie jakiś pirat drogowy kierujący BMW „kręcił bączki”, uderzył w płot szkoły i odjechał w kierunku Śremu.

Sprawą zajął się dzielnicowy. W toku wykonywanych czynności policjant ustalił, że BMW mógł kierować 22-letni mieszkaniec gminy Brodnica. Ten trop okazał się właściwy.

24 lutego br. kierujący BMW usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Z ustaleń policjantów Zespołu ds. wykroczeń wynika, że 22-latek celowo wprowadził auto w poślizg tzw. „drift” i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym narażając na szkodę osobę idącą chodnikiem. Ponadto mężczyzna wyprowadzając samochód z celowego poślizgu uderzył w ogrodzenie szkoły w Grzybnie. Okazało się też, iż 22-latek nie dopełnił obowiązku zawiadomienia starosty, w terminie 30 dni, o nabyciu BMW.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie policjanci skierują wniosek o ukaranie sprawcy wykroczeń.

Warto dodać, że kilka dni wcześniej, 17 lutego br., podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w Urzędzie Gminy w Brodnicy, uczestnicy spotkania zgłaszali policjantom zagrożenie związane właśnie z tym, że kierujący samochodami na drogach gminy Brodnica celowo wprowadzają auta w poślizg tzw. „drift” narażając na szkody innych uczestników ruchu drogowego. Zajmiemy się każdą taką zgłoszoną nam sprawą.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.