Chcieli ukraść telefon i portfel. Pobili do nieprzytomności. Złapani przez policję

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Śremu, którzy do nieprzytomności pobili nieznanego mężczyznę chcąc uzyskać telefon komórkowy oraz pieniądze. Decyzją sądu sprawcy trafili do aresztu.

25 stycznia br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o awanturze, do której doszło w miejscowym salonie gier.

Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole. Okazało się, że dwóch nieznanych mężczyzn pobiło mieszkańca Śremu, który trafił do szpitala. Jeszcze przed przyjazdem Policji napastnicy uciekli.

Nad sprawą pracowali kryminalni i mundurowi z prewencji. Policjanci szybko wpadli na trop agresorów i w miniony wtorek, 9 lutego zatrzymali Jakuba H. i Piotra M., 25-letnich mieszkańców Śremu, podejrzanych o pobicie i usiłowanie rozboju. Mężczyźni trafili do „policyjnego aresztu”. Obaj są znani śremskiej Policji, byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu.

Z ustaleń policjantów wynika, że Jakub H. i Piotr M. żądali, od przypadkowo spotkanego mężczyzny, telefonu komórkowego i pieniędzy. Kiedy tego nie otrzymali pobili śremianina do nieprzytomności. Ponadto jeden z nich groził świadkowi przestępstwa chcąc go zmusić do niepowiadamiania Policji o zdarzeniu.

10 lutego napastnicy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani, a wczoraj, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Agresorom grozi do 12 lat więzienia.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Chcieli ukraść telefon i portfel. Pobili do nieprzytomności. Złapani przez policję
materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.