Pomoc dla rodziny z Mełpina! Cały czas potrzebna jest POMOC!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

O tragedii rodziny z Mełpina słyszeli już chyba wszyscy. Z soboty 23 stycznia na niedzielę 24 stycznia w nocy w Mełpinie (gm. Dolsk) spłonął ich jednorodzinny drewniany dom. Na szczęście, podczas pożaru przebywali poza nim. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy m. in. powołali biegłego z zakresu pożarnictwa.

Najważniejsza w tej chwili jest pomoc dla poszkodowanych!

Udało nam się skontaktować z Panią Małgorzatą Dolata, która bardzo aktywnie uczestniczy w pomocy rodzinie z Mełpina. W tej chwili najbardziej pilne są materiały budowlane…. KAŻDE

Pani Małgorzata napisała również na swoim profilu facebookowym pozostałe potrzeby:

Po rozpoznaniu potrzeb:

Aktualnie potrzebne są kołdry, poduszki, koce, pościel, artykuły szkolne dla dzieci. Potrzebne są też środki cystosci, kosmetyki dla dzieci i dla rodziców (mydła, płyny do kąpieli)
Docelowo potrzebna będzie pomoc w odbudowie domu w tym materiały budowlane.

Co tu dużo mówić….. spaliło się WSZYSTKO!!! potrzebne jest WSZYSTKO

Wszystkie zabawki, artykuły szkolne, książeczki dzieci ukochane przytulanki “poszły z dymem”
Mateusz lat 9 – chłopiec aktualnie nosi ubrania rozmiar 152, rozmiar buta 36/37(przyszłościowe mile widziane również większe rozmiary ubrań, rodzinę czeka odbudowa domu niewątpliwie będzie to dużą ulgą)
Tosia 6 lat nosi ubranka w rozmiarze 128 j.w. (dzieci rosną szybko) buciki aktualnie w rozmiarze 30.
Mateusz interesuje się Minecraftem, jego lubione postacie to Batman i Spiderman.
Tosia to “mała księżniczka” 🙂 i tak też kształtują się jej zainteresowania.
Wszystkich ludzi dobrej woli, chcących/mogących zaoferować pomoc rodzinie znajdującej się w dramatycznej sytuacji zapraszam do kontaktu na priv. Możemy zorganizować odbiór i transport bezpośrednio do Pauli i Rafała.

Do akcji przyłączyli się również członkowie Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w Gminie Dolsk, którzy i uruchomili akcję SMS-ową, w ramach której każdy może pomóc. Wystarczy tylko wysłać SMS o treści MELPIN na numer 76567. Koszt wysłania SMS wynosi 6,00 zł netto (7,38 zł brutto). Akcja potrwa do 31 marca 2016 r., a dochód zostanie przekazany na pomoc w odbudowie domu Państwa Śląskich z Mełpina. Zachęcamy wszystkich do przesyłania SMSów!

https://www.facebook.com/DLK2020/photos/a.170420439700234.42850.131808953561383/942268529182084/?type=3

Regulamin akcji SMS dostępny jest na naszej stronie internetowej (link do regulaminu). Zapraszamy również do powielania plakatu z akcją SMS (pobierz plik z plakatem – wersja PDF lub wersja JPG).

Pojawiła się również akcja zbiórki pieniędzy na popularnej platformie Okazik:

https://www.facebook.com/OKazik/posts/1116740901678133

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.