Zwycięstwo śremskich szermierzy podczas VI Integracyjnego Turnieju Szermierczego z "Floretem do Gwiazd" w Poznaniu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

12 grudnia w Poznaniu odbył się VI Integracyjny Turniej Szermierczy AZS AWF Poznań. W sali sportowo-rehabilitacyjnej Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rocha 13 florety krzyżowali: IKS Leszno, ŚKS Warta Śrem, KS Warta Poznań oraz sekcja szermiercza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zawodnicy Śremskiego Klubu Sportowego Warta w składzie: Natalia Zboralska, Szymon Woźniak, Marcin Łabęda, Damian Matuszewski, Marcin Napierała oraz Jakub Napierała zdobyli drużynowo I miejsce.

Zwycięstwo śremskich szermierzy podczas VI Integracyjnego Turnieju Szermierczego z „Floretem do Gwiazd” w Poznaniu

Turniej szermierczy „Z floretem do gwiazd” ma charakter integracyjny i jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży z zespołem Downa, osób na wózkach inwalidzkich z tetraplegią i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 107 w Poznaniu. Młodzież z ZSS nr 107 pochodzi z rodzin patologicznych. Dla nich sport jest jedyną drogą ucieczki od „ulicy”.

Podczas turnieju odbył się również pokaz samoobrony – SGO Poznań, pokaz walk na szpady – zawodnicy sekcji szermierczej UAM Poznań oraz pierwsza lekcja szermierki.

więcej zdjęć na stronie internetowej sekcji szermierczej Śremskiego Klubu Sportowego Warta:

http://www.szermierka.wartasrem.pl/vi-integracyjny-turniej-szermierczy-azs-awf-poznan

2 komentarze

  1. […] Zawodnicy Warty Śrem w skłądzie: Joanna Jurkowska, Natalia Zboralska, Martyna Strabel, Ewelina Chrzanowska, Adrian Genderka, Damian Matuszewski, Alan Tomaszewski oraz Jakub Mieszała zdobyli 8 medali. Śremscy szermierze dzięki uczestnictwu w takich zawodach nie tylko walczą by wygrać, ale przede wszystkim uczą się integracji społecznej z osobami niepełnosprawnymi. Przypomnijmy, że w grudniu odbył się VII Integracyjny Turniej Szermierczy “Z Floretem do Gwiazd”, na którym “warciarze… […]

  2. […] Zawodnicy Warty Śrem w skłądzie: Joanna Jurkowska, Natalia Zboralska, Martyna Strabel, Ewelina Chrzanowska, Adrian Genderka, Damian Matuszewski, Alan Tomaszewski oraz Jakub Mieszała zdobyli 8 medali. Śremscy szermierze dzięki uczestnictwu w takich zawodach nie tylko walczą by wygrać, ale przede wszystkim uczą się integracji społecznej z osobami niepełnosprawnymi. Przypomnijmy, że w grudniu odbył się VII Integracyjny Turniej Szermierczy „Z Floretem do Gwiazd”, na którym „warciarze… […]

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: