Okres jesienno – zimowy jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Policja liczy na sygnały od mieszkańców Śremu.

Wczoraj, w Śremie policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Takie kontrole śremska policja stara się przeprowadzać systematycznie, ale wiadomo, że osoby bezdomne przemieszczają się. Dlatego policjanci liczą również na sygnały od mieszkańców powiatu śremskiego. Telefon na nr 997 nic nie kosztuje, a może uratować życie!

Okres jesienno – zimowy jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych. W ciągu ostatnich dni temperatura trochę wzrosła, ale silny wiatr jest bardzo uciążliwy. Apelujemy więc – jeżeli zauważą Państwo osoby bezdomne w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu, to prosimy o zgłoszenia.

Mając na uwadze pomoc osobom bezdomnym systematycznie staramy się kontrolować miejsca ich przebywania, ale wiadomo, że osoby te przemieszczają się. Dlatego liczymy też na sygnały od mieszkańców powiatu śremskiego. Telefon na nr 997 nic nie kosztuje, a może uratować życie!

Przypominamy, że w naszej jednostce działania podejmowane wobec osób bezdomnych, samotnych i bezradnych koordynuje asp. sztab. Krzysztof Tomaszewski z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Z funkcjonariuszem można kontaktować się także telefonicznie dzwoniąc pod nr 61 28 15 238.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie
Więcej zdjęć z przeprowadzonej kontroli na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Śremie:
http://www.srem.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2427&Itemid=19

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.