Niezwykły gość z Rzymu w Przedszkolu Niezapominajka

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

23 listopada br. Przedszkole Niezapominajka prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Śremie odwiedził niezwykły gość. Do śremskiego przedszkola przyjechała prosto z Rzymu Matka Generalna Zgromadzenia Maria Samuela Werbińska.

Pierwszą Matką generalną zgromadzenia od 1859 była bł. Maria Merkert nazywana Śląską Samarytanką i Matką Ubogich (jej Proces beatyfikacyjny, rozpoczęty w 1985 na szczeblu diecezjalnym zakończyła 30 września 2007 uroczysta beatyfikacja w Nysie), zaś obecną s. Maria Samuela Werbińska.

Zgromadzenie posiada Dom Generalny w Rzymie oraz liczne placówki misyjne m. in. w Boliwii, Brazylii, Czechach, Danii, Gruzji, Kazachstanie, Litwie, Paragwaju, Rosji, Ukrainie i w Ziemi Świętej.

W 2006 zgromadzenie liczyło ok. 1000 sióstr pracujących w szpitalach jako pielęgniarki, w przedszkolach i szkołach jako katechetki, w parafiach jako zakrystianki i organistki oraz w kuriach biskupich. Siostry prowadzą też domy opieki, domy dziecka, zakłady wychowawcze i internaty.

Wizyta Matki Generalnej Zgromadzenia Św. Elżbiety Marii Samueli Werbińskiej w Przedszkolu Niezapominajka w Śremie.

Matkę bardzo serdecznie przywitali pracownicy i dzieci piosenką “Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Następnie siostra Dyrektor Damiana Cykulska powitała Matkę Generalną w imieniu własnym i pracowników przedszkola. W imieniu dzieci Matkę powitała p. Arleta Drzewiecka i Zaprosiła Matkę Generalna na przedstawienie o życiu i działalności św. Elżbiety patronki sióstr Elżbietanek i Przedszkola pt. „Róże św. Elżbiety”. Przedstawienie przygotowały dzieci z grup “Biedronki” i “Motylki” pod kierunkiem s. Faustyny Grzymskiej i p. Arlety Drzewieckiej.

Dzieci zatańczyły dwa tance Menuet i Walca oraz zaśpiewały piosenki o św. Elżbiecie. Dzieci wręczyły Matce bukiet kwiatów i laurkę. Matka Generalna podziękowała za wspaniałe przestawienie była pełna zachwytu dla małych artystów. Każda grupa przedszkola otrzymała od Matki kosz owoców, które zostały zjedzone przez dzieci na podwieczorek.

galeria zdjęć ze spotkania na stronie Przedszkola Niezapominajka w Śremie:

http://www.niezapominajka.naszsrem.pl/wizyta-matki-generalnej

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.