Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zachęca do nietypowego przeżycia Dnia Niepodległości

To już dziesiąty raz, kiedy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zachęca do interesującego i nietypowego przeżycia Dnia Niepodległości. 11 listopada KSM tradycyjnie już weźmie udział w Grze Patriotycznej.

Młodzi w tym jubileuszowym roku będą przemierzać ulice Poznania by w interaktywny sposób, niemalże namacalnie, poznawać zabytki i historię miasta i Polski. Akcja odbywa się na regułach tradycyjnej gry miejskiej. Co roku kilkudziesięciu młodych ludzi przemieszcza się po zakamarkach Poznania, szukając wyznaczonych miejsc i ukrytych w nich łamigłówek lub łączników – osób, które przekazują zadania, które uczestnicy muszą wykonać. Znalezienie koperty z zadaniami wcale nie jest takie proste. Czasami trzeba przeszukać krzaki, sprawdzić, co kryje się pod ławką i obejrzeć dokładnie wszystkie elementy posągów i rzeźb… Pomysłowość organizatorów zdaje się nie mieć w tym zakresie.

Z roku na rok wydarzenie zyskuje nowych sympatyków. – Wychodzimy z historią poza szkolne mury i konwenanse. Chcemy pokazać, że historię można poznawać nie tylko z książek siedząc w szkolnych ławkach. Do uczestnictwa w Grze wystarczy wiedza nabyta na poziomie szkolnym. Wskazane byłoby nawet, aby w trakcie korzystać z różnych źródeł np. Internetowych i tę wiedzę, zwiedzając przy okazji Poznań, na bieżąco konfrontować z rzeczywistością. Na tym polega interaktywność „Gry Patriotycznej” – mówi Maciej Krawczyk, jeden z organizatorów „Gry”. Biorą w niej udział grupy składające się z kilku, a czasem nawet kilkunastu osób. Niektórzy biorą udział w Grze Patriotycznej od samego początku, zatem tegoroczna edycja będzie dla nich dziesiątą, co obrazuje, że Poznań kryje w sobie wiele, na co dzień niewidocznych, tajemnic i niespodzianek.

Uczestnicy w czasie trzech godzin zmagań uczą się uczciwej rywalizacji oraz kreatywności. Aby odnieść zwycięstwo, ważna jest dobra współpraca wszystkich członków grupy. A walczyć jest o co, bo na zwycięzców czekają ciekawe i wartościowe nagrody. Temat tegorocznej edycji Gry brzmi: Polska w dobie rządów królów elekcyjnych. Miejsca i zadania, jak co roku, będą związane więc z konkretnymi wydarzeniami i postaciami historycznymi. „Gra patriotyczna” rozpocznie się o godz. 14:00 w Parku Karola Marcinkowskiego. Zakończenie planowane jest na godz. 17:00. Więcej informacji na temat gry znaleźć można na stronie www.poznan.ksm.org.pl, gdzie też po zakończonej rywalizacji pojawi się relacja z tegorocznej edycji wydarzenia.

Adres do korespondencji:

ul. Ostrów Tumski 9, 61-109 Poznań

Szczegółowych informacji udziela:

Angelika Wyrwich

Rzecznik Prasowy KSM Archidiecezji Poznańskiej

rzecznik@poznan.ksm.org.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.