Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zachęca do nietypowego przeżycia Dnia Niepodległości

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

To już dziesiąty raz, kiedy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zachęca do interesującego i nietypowego przeżycia Dnia Niepodległości. 11 listopada KSM tradycyjnie już weźmie udział w Grze Patriotycznej.

Młodzi w tym jubileuszowym roku będą przemierzać ulice Poznania by w interaktywny sposób, niemalże namacalnie, poznawać zabytki i historię miasta i Polski. Akcja odbywa się na regułach tradycyjnej gry miejskiej. Co roku kilkudziesięciu młodych ludzi przemieszcza się po zakamarkach Poznania, szukając wyznaczonych miejsc i ukrytych w nich łamigłówek lub łączników – osób, które przekazują zadania, które uczestnicy muszą wykonać. Znalezienie koperty z zadaniami wcale nie jest takie proste. Czasami trzeba przeszukać krzaki, sprawdzić, co kryje się pod ławką i obejrzeć dokładnie wszystkie elementy posągów i rzeźb… Pomysłowość organizatorów zdaje się nie mieć w tym zakresie.

Z roku na rok wydarzenie zyskuje nowych sympatyków. – Wychodzimy z historią poza szkolne mury i konwenanse. Chcemy pokazać, że historię można poznawać nie tylko z książek siedząc w szkolnych ławkach. Do uczestnictwa w Grze wystarczy wiedza nabyta na poziomie szkolnym. Wskazane byłoby nawet, aby w trakcie korzystać z różnych źródeł np. Internetowych i tę wiedzę, zwiedzając przy okazji Poznań, na bieżąco konfrontować z rzeczywistością. Na tym polega interaktywność „Gry Patriotycznej” – mówi Maciej Krawczyk, jeden z organizatorów „Gry”. Biorą w niej udział grupy składające się z kilku, a czasem nawet kilkunastu osób. Niektórzy biorą udział w Grze Patriotycznej od samego początku, zatem tegoroczna edycja będzie dla nich dziesiątą, co obrazuje, że Poznań kryje w sobie wiele, na co dzień niewidocznych, tajemnic i niespodzianek.

Uczestnicy w czasie trzech godzin zmagań uczą się uczciwej rywalizacji oraz kreatywności. Aby odnieść zwycięstwo, ważna jest dobra współpraca wszystkich członków grupy. A walczyć jest o co, bo na zwycięzców czekają ciekawe i wartościowe nagrody. Temat tegorocznej edycji Gry brzmi: Polska w dobie rządów królów elekcyjnych. Miejsca i zadania, jak co roku, będą związane więc z konkretnymi wydarzeniami i postaciami historycznymi. „Gra patriotyczna” rozpocznie się o godz. 14:00 w Parku Karola Marcinkowskiego. Zakończenie planowane jest na godz. 17:00. Więcej informacji na temat gry znaleźć można na stronie www.poznan.ksm.org.pl, gdzie też po zakończonej rywalizacji pojawi się relacja z tegorocznej edycji wydarzenia.

Adres do korespondencji:

ul. Ostrów Tumski 9, 61-109 Poznań

Szczegółowych informacji udziela:

Angelika Wyrwich

Rzecznik Prasowy KSM Archidiecezji Poznańskiej

rzecznik@poznan.ksm.org.pl

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.