Ekonomik w Browarze i nie tylko

W piątek dnia 6.11.2015 r. maturzyści z klas IV LS, IV I i IV EH z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie – grupa handlowców postanowili na chwilę odłożyć przygotowania do egzaminu dojrzałości i wybrali się na wycieczkę pod opieką pań Agaty Wasielewskiej, Magdaleny Nowak i Katarzyny Grzegorczyk .

Pierwszym punktem w planie wyjazdu było wysłuchanie wykładu pana Eugeniusza Gatnara członka zarządu NBP, który odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wykład dotyczył zadłużenia świata. Profesor Gatnar przedstawił w prosty i zrozumiały sposób, w jakim kierunku zmierzają finanse świata.

Następnym miejscem, które odwiedziliśmy był cmentarz Zasłużonych Wielkopolan w Poznaniu, gdzie zapaliliśmy znicz na grobie naszego patrona Cyryla Ratajskiego.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu była wizyta w Browarze Lech. Zapoznaliśmy się z cały procesem produkcji piwa. Poznaliśmy tajniki warzenia tego trunku, a czy wizyta zakończyła się degustacją pozostanie naszą tajemnicą.

Każdy z uczestników po wycieczce wzbogacił się przynajmniej o 100 000 zł, które otrzymał od NBP w formie brykietu ze zniszczonych banknotów.

Iza Jarczyńska IV LS, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.