Budżet Obywatelski Śremu – głosowanie już jutro! Postaw na SPORT!

Już jutro rozpocznie się głosowanie na projekty, które zostaną częściowo sfinansowane przez środki gminy Śrem. Zagłosować będzie można na jeden projekt lokalny i na jeden projekt ogólnogminny. Maksymalnie można oddać 2 głosy. Każdy głos ma znaczenie! Głosowanie odbędzie się od 20 do 29 listopada 2015 r. Informacje o wynikach głosowania zostaną ogłoszone w dniu 30 listopada 2015 r.

Budżet Obywatelski Śremu (nazywany również partycypacyjnym) to część środków gminy Śrem o których sposobie wydatkowania zadecydują mieszkańcy. Do dyspozycji mieszkańców jest aż 500.000zł.

Na jaki projekt zagłosować? …może postaw na SPORT! Przedstawiamy dwa projekty (lokalny oraz ogólnogminny) na zagospodarowanie terenów w Parku Odlewnika w Śremie

Park Odlewników to centralne miejsce wypoczynku osiedla Jeziorany. Obiekt położony praktycznie w samym centrum przyciąga ludzi, którzy kilkadziesiąt metrów od domu mogą odpocząć od trudów codzienności. Dwa place zabaw i siłownia zewnętrzna pozwalają na aktywny wypoczynek całych rodzin.

Park mógłby być świetną wizytówka Miasta, osiedla a przede wszystkim młodzież mogłaby tam aktywnie spędzać czas. Park Odlewników, posiadający już częściowo rozbudowaną infrastrukturę sportowo rekreacyjną jest idealnym miejscem położonym przy największym osiedlu mieszkalnym w Śremie.

Projekt lokalny – głosuj na projekt nr 1
1. Plac Street Workout w Parku Odlewników w Śremie

Jest to świetny sposób na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki, oraz znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.W Śremie z kolei coraz rzadziej spotkać możemy urządzenia do rozwoju fizycznego młodzieży i dorosłych ponieważ istniejące od wielu lat na osiedlach i w parkach drążki , poręcze gimnastyczne i drabinki zastępowane są placami zabaw dla dzieci lub siłowniami zewnętrznymi z których korzystają najczęściej osoby starsze. Młodzi ludzie mogą mieć alternatywę do sięgania po alkohol papierosy czy inne używki. Na terenie parku można organizować ogólnopolskie zloty warsztaty czy pokazy.

Projekt ogólnogminny – głosuj na projekt nr 12
12. Boisko Orlik w Parku Odlewników

Niedaleko znajduje się już trochę zapominanie boisko do piłki nożnej. Nadanie mu nowego blasku i przekształcenie w boisko wielofunkcyjne, przyciągnie do parku miłośników sportu. Celem inwestycji jest postawienie na tym terenie boiska o wymiarach 23 m × 43 m ze sztuczną nawierzchnią poliuretanową. Potrzeba takiego boiska jest jak najbardziej zasadna – nie dość, że będzie doskonałym uzupełnieniem placów zabaw i siłowni, to jeszcze ożywi nieużywaną część Parku. Mieszkańcy będą mieli porządne boisko tuż obok miejsca zamieszkania, co znacząco wpłynie na ich aktywność życiową.

Głos oddany na ten projekt, to głos oddany na sport, zdrowy styl życia, to głos dla dzieciaków pragnących boiska w pobliżu miejsca zamieszkania. Twój głos sprawi, że Park Odlewników zyska nowy blask i przyciągnie całe rodziny, aby razem aktywnie spędzać czas.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.