Tragiczny wypadek w Dolsku. Zginął mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

23 października, w Dolsku, na terenie jednej z firm doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce na parkingu firmy, gdzie kierujący samochodem ciężarowym, 53-letni mieszkaniec gminy Dolsk, parkował pojazd.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wyczepił naczepę, a następnie ciągnikiem siodłowym podjechał do przodu i zatrzymał go przed bokiem stojącej naczepy innego samochodu ciężarowego. Następnie wyszedł z ciągnika siodłowego, aby zabezpieczyć naczepę, którą zaparkował. Wychodząc nie zabezpieczył ciągnika siodłowego przed zmianą miejsca położenia i pojazd zaczął się staczać w kierunku naczepy stojącej przez nim. Kierujący, aby nie dopuścić do kontaktu pojazdów, próbował przytrzymać ciągnik siodłowy swoim ciałem i został przygnieciony przez pojazdy.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.