Rewelacyjny występ młodych piłkarzy Warty Śrem podczas turnieju w Kórniku

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy Warty Śrem podczas piłkarskiego turnieju Biała Dama CUP rozgrywanego w Kórniku. W zawodach udział wzięło osiem zespołów: Warta Śrem, Kotwica Kórnik, Lider Swarzędz, niemiecki 1.FC-TSG Konigstein, Kotwica II Kórnik, Akademia Reissa, Kadra WZPN Poznań oraz Fair Play Academy Fotball Złotów.

Nasi śremscy piłkarze przegrali w finale po wyrównanym, emocjonującym meczu z Akademią Reissa 0:1

Rewelacyjny występ młodych piłkarzy Warty Śrem podczas turnieju w Kórniku

Pierwszy mecz zagraliśmy z ekipą z Niemiec. Ku zaskoczeniu wszystkich wygraliśmy 2-0 (bramki – Kamil Nowakowski, Damian Bykowicz – bezpośrednio z rzutu wolnego z ponad 20m). Dobra gra w obronnie i zabójcze kontry przyniosły nam zasłużone zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że byliśmy jedynym zespołem, który pokonał zespół niemiecki w całym turnieju.

Mecz nr 2 z gospodarzami, niestety przegrany 1-2 (bramka Igor Dąbek). Obie ekipy zagrały otwarty futbol, stwarzając mnóstwo sytuacji podbramkowych. Kotwica okazała się skuteczniejsza o tą jedną bramkę.

Ostatni mecz w grupie zagraliśmy z Liderem Swarzędz. Zwyciężyliśmy 3-0 (bramki – Igor Dąbek 2x, Pajo Grygier). Był to nasz najlepszy mecz w całym turnieju. Przeciwnik nie miał nic do powiedzenia i był to najniższy wymiar kary :).
Po spotkaniach grupowych w których zdobyliśmy 6pkt zajęliśmy I miejsce w grupie ( FC Konigstein również zdobył 6pkt, o kolejności zdecydował bezpośredni mecz, który wygraliśmy).

W finale zmierzyliśmy się z drużyną Akademii Reissa. Niestety przegraliśmy 1-0 (bramkę straciliśmy 3min przed końcem). Był to bardzo wyrównany mecz, pełen walki, każda z drużyna stworzyła sobie po kilka sytuacji bramkowych. Było to spotkanie z cyklu, kto pierwszy zdobędzie gola ten wygra ten finał. Trzeba obiektywnie ocenić, że zespół Akademii Reissa był najlepszym zespołem tego turnieju i zasłużenie wygrał.

Z postawy chłopaków jestem zadowolony, ponieważ pokazali to co od nich oczekuje i wymagam tj. – zaangażowanie, ambicja, walka o piłkę na całym placu gry, konsekwentna i mądra gra obronna, fajne i składne akcje ofensywne, a przede wszystkim radość gry!!! Turniej pokazał mi również mankamenty w naszej grze i wiem nad czym musimy razem ciężko pracować na treningach, aby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Niemniej chłopakom należą się duże słowa uznania i wielkie brawa. BRAWO CHŁOPAKI!!!!”

Bartosz Domałeczny, Śremski Klub Sportowy Warta

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.