Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz policjanci manifestowali przeciwko przemocy

Policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 przeszli ulicami Śremu, aby symbolicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec przemocy. Było wspólne skandowanie haseł, okrzyki, wymowne transparenty i czerwone stroje. A wszystko to w ramach profilaktycznego projektu pn. „Dzień Przeciw Przemocy”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz policjanci manifestowali przeciwko przemoce

W środę, 23 września, o godz. 10.00, spod Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie wyruszył nietypowy korowód. Około 300 uczniów z klas IV, V i VI tej placówki wspólnie z nauczycielami i policjantami wyszło na ulicę, aby zamanifestować sprzeciw wobec agresji i przemocy.

Uczestnicy marszu idąc ulicami Śremu skandowali hasła zapowiadane przez policjantów, nieśli, wysoko trzymając, wymowne transparenty, które przygotowali sami bądź wspólnie z rodzicami. Korowód wyróżniał czerwony kolor garderoby uczniów, symbolizujący protest przeciwko przemocy, kojarzony z miłością, siłą, ciepłem i wrażliwością.

Całość wzbudzała zainteresowanie mieszkańców Śremu, którzy zatrzymywali się na chodnikach i wychodzili na balkony.

Przemarsz zakończył się na boisku szkolnym śremskiej „jedynki”, gdzie podsumowano konkurs na najbardziej wymowny transparent wyrażający sprzeciw wobec różnych form przemocy. Na uczniów czekały nagrody ufundowane ze środków Rady Programu Bezpieczne Miasto, która działa przy samorządzie gminy Śrem.

Z ramienia śremskiej Policji w inicjatywie uczestniczyli: mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, nadkom. Ewa Kasińska rzecznik śremskiej Policji, st. asp. Krzysztof Tabatt i sierż. szt. Arkadiusz Jankowski z zespołu ds. nieletnich oraz mł. asp. Michał Kasprzak z Wydziału Ruchu Drogowego.

Przypomnijmy, że przemarsz odbył się w ramach projektu pn. „Dzień przeciw przemocy”, którego koordynatorem jest Sylwia Hyżyk pedagog Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie, z którą od lat współpracujem i realizujemy inicjatywę.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.