Stadion Lecha otwarty. UEFA pozytywnie rozpatrzyła odwołanie klubu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Stadion Lecha otwarty. UEFA pozytywnie rozpatrzyła odwołanie klubu. UEFA poinformowała kilka dni temu, ze odwołanie Lecha Poznań zostało rozpatrzone pozytywnie. Tym samym kolejne mecze fazy grupowej Ligi Europejskiej w Poznaniu odbędą się z udziałem kibiców.

Przypomnijmy, ze pierwotnie UEFA zamknęła stadion Kolejorza na mecz IV rundy eliminacji do LE z Videotonem. Była to konsekwencja wywieszenia przez poznańskich kibiców flagi o treści „Legion Pila – Krew naszej rasy”. Zdaniem UEFA hasło to ma podłoże rasistowskie. Potem jednak dzięki interwencji klubu i PZPN-u kara została wstrzymana do momentu rozpatrzenia odwołania. Warto wspomnieć, ze flaga ta była obecna na niemal każdym wyjazdowym spotkaniu Lecha na arenie międzynarodowej w poprzednich latach. Wcześniej jednak żadnych problemów z nią nie było.

Mistrz Polski kolejne domowe spotkania w ramach fazy grupowej Ligi Europejskiej rozegra 5 listopada i 10 grudnia. Rywalami poznaniaków będą kolejno Fiorentina i FC Basel. Piłkarze mogą liczyć na wsparcie z trybun swoich kiboli.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.