Spa nad morzem

Pobyt nad polskim morzem to absolutnie idealny pomysł na wypoczynek wakacyjny. A może być jeszcze lepszy i ciekawszy, jeśli połączy się go dodatkowo z pobytem w Spa. Jak zatem wykorzystać czas spędzony w Spa nad morzem, aby był to czas możliwie najlepiej spożytkowany?

Pobyt nad polskim morzem to absolutnie idealny pomysł na wypoczynek wakacyjny. A może być jeszcze lepszy i ciekawszy, jeśli połączy się go dodatkowo z pobytem w Spa. Jak zatem wykorzystać czas spędzony w Spa nad morzem, aby był to czas możliwie najlepiej spożytkowany?

Zalety pobytu w Spa

Wielu osobom na samą tylko myśl o Spa robi się błogo i przyjemnie! I rzeczywiście, wyjazd do Spa na różnego rodzaju zabiegi wiąże się z ogromnymi korzyściami zarówno dla ciała jak i ducha. Przede wszystkim Spa to doskonałe „narzędzie” do walki ze stresem, przemęczeniem. Dzięki rozmaitym zabiegom relaksacyjnym można uspokoić się, wyciszyć, nabrać dystansu do wielu spraw.

Spa gwarantuje nowe spojrzenie na stare sprawy i problemy. W Spa oczywiście można się nie tylko odstresować, ale oczyścić organizm, odmłodzić się, upiększyć i ujędrnić ciało. Indywidualne oferty, dopasowane do potrzeb znajdą dla siebie zarówno pary, kobiety i mężczyźni, osoby starsze. Obecnie liczne ośrodki Spa oferują nie tylko bardzo bogatą ofertę zabiegów, ale także wyjątkowo atrakcyjne pakiety w kuszących cenach.

Zalety pobytu nad morzem

Nie od dziś wiadomo, że pobyt nad morzem ma dobroczynny wpływ na zdrowie, a wszystko to za sprawą dużej zawartości jodu w powietrzu. Warto jednak pamiętać o kilku faktach. Oczywiście, ten dobroczynny pierwiastek występuje nad morzem przez cały rok, jednak jego największe stężenie jest właśnie w miesiącach ciepłych. Dodatkowo jego stężenie rośnie po sztormach. Zamiast więc w czasie niepogody zamykać się w pokoju, warto ubrać się cieplej i wybrać na spacer brzegiem morza. I właśnie! Chcąc jak najbardziej skorzystać z leczniczego wpływu jodu, spacerować należy jak najbliżej morza – im dalej od wody, tym stężenie jodu jest mniejsze.

Pobyt nad morzem polecany jest każdemu, kto boryka się z problemami „gardłowymi”, z różnego rodzaju alergiami. Dlatego też tak chętnie wczasy nad morzem wybierają rodziny z dziećmi, aby maluchy mogły się zahartować, nabrać odporności. Aby efekty takiej swoistej kuracji były widoczne, należy pozostać nad morzem nie mniej niż dwa tygodnie.

Gdzie wypoczywać?

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego dysponuje doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i bazą hotelową. Nie zabraknie tutaj propozycji na każdą porę roku. Coraz popularniejsze ośrodki ze spa sprawiają, że przy niepogodzie można nie opuszczać hotelu. Ciekawą propozycją są np. pakiety spa dla dwojga w Bryzie (www.bryza.pl/pakiety/pakiet-spa-dla-dwojga) gdzie hotel oferuje nie tylko atrakcje, ale np. organizację kolacji na plaży.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.