Mali sportowcy odwiedzili Komendę Policji w Śremie

Ponad 30 małych sportowców odwiedziło Komendę Powiatową Policji w Śremie. Dzieci spotkały się z dzielnicowym, który opowiadał im o policyjnej służbie i zasadach związanych z właściwym, bezpiecznym zachowaniem w różnych sytuacjach. Uczestnicy półkolonii otrzymali też od policjantów elementy odblaskowe.

W miniony czwartek, 13 sierpnia, Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedziły dzieci wypoczywające w ramach półkolonii zorganizowanych przez Śremski Klub Sportowy Warta.

Ponad 30 małych sportowców z dużym zainteresowaniem słuchało dzielnicowego sierż. szt. Michała Nowackiego, który opowiadał im o policyjnej pracy i przy okazji mówił też o wyposażeniu funkcjonariuszy do służby.

Podczas spotkania było też trochę wesołych sytuacji. Do jednej z nich doszło wówczas, kiedy policjanci prezentowali pałkę wielofunkcyjną typu Tonfa. Funkcjonariusze opowiadali o tym, że może ona służyć do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zademonstrowali w jaki sposób na miejscu zdarzenia z udziałem osób rannych za pomocą Tonfy mogą przenieść osobę pokrzywdzoną w bezpieczne miejsce. Okazało się wówczas, że wszystkie dzieci chcą wziąć udział w prezentacji, aby policjanci ich również za pomocą Tonfy przenieśli z miejsca na miejsce.

Oczywiście każde dziecko mogło też wejść do oznakowanego radiowozu, z którego najmłodsi nie chcieli wychodzić.

W drugiej części spotkania dzielnicowy przybliżył maluchom zasady związane z właściwym, bezpiecznym zachowaniem się dziecka w różnych sytuacjach.

Mali sportowcy i ich opiekunowie otrzymali też od policjantów „pamiątkowe upominki”, którymi były elementy odblaskowe. Zarówno dzieci jak i dorośli obiecali nosić policyjne upominki, aby być widocznym w ruchu drogowym.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

zdjęcia dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.