Liczył na znaleźne… usłyszał zarzut

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 23 – letniego złodzieja, który ukradł mieszkance Książa Wlkp. torebkę z całą zawartością. Sprawca próbował też wprowadzić w błąd policjantów, aby otrzymać tzw. „znaleźne”. Ostatecznie usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

6 sierpnia br., około godz. 22.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Książu Wlkp. nieznany sprawca ukradł torebkę idącej ulicą kobiecie, a ponadto, że w tej samej miejscowości w jednym ze sklepów ktoś wybił szybę wystawową.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że nieznany mężczyzna poruszający się rowerem podjechał do idącej ulicą kobiety, wyrwał jej torebkę i uciekł. Ponadto jakiś sprawca w pobliskim sklepie spożywczym wybił szybę wystawową.

W trakcie trwających ustaleń, około godz. 23.20, młody mężczyzna powiadomił telefonicznie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie, że wracając z pracy na ulicy w Książu Wlkp. znalazł dokumenty oraz klucze.

Do czekającego na ulicy „znalazcy” natychmiast udali się funkcjonariusze prewencji wyjaśniający sprawę kradzieży torebki i uszkodzenia szyby. Czujni stróże prawa od razu zwrócili uwagę na wygląd młodego mężczyzny. Odpowiadał on rysopisowi złodzieja torebki, który podała pokrzywdzona kobieta. Ponadto policjanci zwrócili też uwagę na to, że „znalazca” dokumentów i kluczy jest bardzo nerwowy.

Jak się okazało przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. Młody mężczyzna w rozmowie z dzielnicowym przyznał się, że najpierw kawałkiem cegły wybił szybę wystawową w sklepie, a następnie ukradł torebkę idącej ulicą kobiecie. 23 – letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą wyjaśnił też, iż chciał upozorować znalezienie dokumentów i kluczy, bo liczył na tzw. „znaleźne”. Policjanci odnaleźli też wyrzuconą przez niego torebkę z portfelem.

Okazało się, że 23 – latek był nietrzeźwy. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w „policyjnym areszcie”, a 7 sierpnia usłyszał zarzut i został przesłuchany. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.