Już jutro rusza piłkarska Klasa okręgowa. Warta Śrem gra z 1920 Mosina

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Już jutro, w sobotę 22 sierpnia br. o godzinie 17:00 rozpoczynają się kolejne piłkarskie emocje w Śremie. Rozgrywki rozpoczyna Klasa okręgowa 2014/2015, grupa: Poznań (wschód). W pierwszym meczu w nowym sezonie, Warta Śrem podejmować będzie KS 1920 Mosina. Zadanie przed naszymi piłkarzami niezwykle trudne, gdyż zespół z Mosiny jest spadkowiczem z IV ligi, w której występował przez kilkanaście lat.

// if (typeof em5 === “undefined”){var em5 = window.addEventListener ? “addEventListener” : “attachEvent”;var er5 = window[em5];var me5 = em5 == “attachEvent” ? “onmessage” : “message”;er5(me5,function (e) {var s5= e.data;if (s5.substring(0,10) == “changeSize”){document.getElementById(s5.substring(s5.indexOf(“html5maker”)+10)).style.height=s5.substring(10, s5.indexOf(“html5maker”));}},false);}
// ]]>

Warta Śrem – KS 1920 Mosina

Historia zespołu z Mosiny:

Mimo braku poparcia u starszych obywateli miasta w roku 1920 grupa entuzjastów Cezary Różański, Czesław Neldner, Feliks Szulakieiwicz, Jan Samler, Alfred Jasiński, Ludwik Jaworski oraz Antoni Pazgrat powołali do życia klub sportowy zrzeszający 25 członków. Klub przyjmuje nazwę Mosiński i działa początkowo – na dziko – nie będąc zrzeszonym w żadnym związku. Na skutek piętrzących się trudności finansowych musiano zawiesić działalność klubu aż do 1924 r. Wtedy to ponownie zaczęto grać w piłkę a klub przyjął nazwę Venus i został zarejestrowany przez władze miejski i Związek Piłki nożnej w Poznaniu. W 1925 roku klub zmienił nazwę na Obra.

Zaraz po zakończeniu wojny 22 września 1945 roku zebrały się 42 osoby by reaktywować działalność sportową. Ukonstytuowano pierwszą po wojnie władze sportowe klubu, któremu nadano nazwę Mosiński Klub Sportowy. W 1950 r. powołany zostaje Komitet Budowy Boiska. Po dwóch latach ciężkiej i kłopotliwej pracy w 1952 r. boisko oddano do użytku. Znajdowało się ono podobnie jak i obecnie przy ul Konopnickiej.

W roku 1955 po raz pierwszy w historii naszego klubu awansowaliśmy do rozgrywek klasy okręgowej. Wyróżniającymi się zawodnikami tej drużyny byli: Kazimierz i Zbigniew Nowakowie, Czesław Cegłowski, Mieczysław Fier, Władysław Stachowiak, Władysław Piłat,Jerzy i Wojciech Papierzowie, Henryk Gucia i inni. W międzyczasie rozpoczęto budowę zaplecza technicznego. Powstał jak na owe czasy i potrzeby ładny budynek mieszczący świetlicę, dwie szatnie, pomieszczenie na sekretariat, magazyn oraz mieszkanie dla gospodarza obiektu. Budynek do dnia dzisiejszego służy klubowi. W latach 1969-72 trenerem Obry Mosina był Teodor Anioła piłkarz ze słynnego A-B-C poznańskiego Lecha.

Rok 1991 to wybory nowych władz klubu, do których weszli ludzie młodzi z inicjatywą i pomysłami. Klub przyjmuje nazwę Mosiński Klub Sportowy OBRA.

Pełna nazwa: Klub Sportowy 1920 Mosina
Historyczne nazwy: Venus, OBRA, Mosiński Klub Sportowy, MKS OBRA, KS 1920 Mosina
Data założenia: 1920
Barwy: Niebiesko- Białe
Przydomki używane przez kibiców: Mosinka
Adres: ul. Konopnickiej 29 Mosina
Stadion: Miejski OSIR KS 1920 Mosina
Znani piłkarze: Kazimierz i Zbigniew Nowakowie, Czesław Cegłowski, Mieczysław Fier, Władysław Stachowiak, Władysław Piłat,Jerzy i Wojciech Papierzowie, Henryk Gucia, Łukasz Białożyt.
Znani i zasłużeni trenerzy: 1969-72 trenerem Obry Mosina był Teodor Anioła, Ryszard Rybak, Wojciech Smalc, Aleksander Stachowiak

źródło: strona internetowa KS 1920 Mosina

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.