Czy opłaca się lecieć tanią linią lotniczą?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Czy wybierasz się do pracy za granicą, czy też na wycieczkę, musisz zdawać sobie sprawę, że podróż autokarem jest dość czasochłonna. Warto więc dostać się na miejsce samolotem, co zdecydowanie skraca czas podróży. Którego przewoźnika wybrać? Czy opłaca się lecieć tanią linią lotniczą? Odpowiedź na to drugie pytanie może być tylko jedna – tak. Co do pierwszego – warto sprawdzić, z czyich usług korzystają najczęściej Polacy.

Gdzie można polecieć za niewielkie pieniądze?
Możliwość taniego podróżowania po całej Europie to żadna nowość. Oferują ją tanie linie lotnicze, operujące na kilkudziesięciu trasach. Irlandzki RyanAir to jeden z najczęściej wybieranych przewoźników tego typu. A dlaczego? Pierwszą zaletą są oferowane przez niego naprawdę tanie bilety lotnicze – zamawiając je z kilkutygodniowym wyprzedzeniem płaci się stosunkowo niewielkie pieniądze. A gdzie za nie polecisz? Przewoźnik ten odlatuje z niemal każdego miasta w Polsce (oczywiście w grę wchodzą tylko te, które posiadają lotniska), a jego porty docelowe to największe miasta Wielkiej Brytanii (Londyn, Edynburg, Belfast, Dublin, Liverpool, Londonderry), Hiszpanii, Włoch, Grecji czy Francji (z Paryżem na czele). Jedyne połączenie międzykontynentalne to rejsy do Maroka, z czego korzystają turyści chcący zaznać nieco egzotyki i odmienności.
Osobny aspekt działalności RyanAir to połączenia krajowe pomiędzy lotniskami w Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu. Jest to udana alternatywa dla podróży koleją czy samochodem, a oszczędność czasu sięga kilku godzin!

Na co można narzekać?
Niska cena za bilety lotnicze RyanAir znajduje przełożenie w kilku niedogodnościach. Największa z nich to lądowanie w mieście docelowym na mniejszym lotnisku. Ma to jednak przełożenie na tanie bilety – opłaty przewoźnika są mniejsze niż w dużych portach. Dlatego też warto zaplanować sobie podróż z lotniska do hotelu czy miejsca, gdzie masz zamiar się zatrzymać. Inna niedogodność to brak posiłków i napojów na pokładzie – choć kto chce, może dokonać ich zakupu. Tanie linie lotnicze nie posiadają też rozdziału na klasę biznesową i ekonomiczną, dlatego wszystkie bilety lotnicze sprzedawane są na ten sam pokład.

Jak zamówić bilet?
Oczywiście nie będzie problemu z zarezerwowaniem biletu na oficjalnej stronie przewoźnika, w sieci istnieją także pośrednicy, oferujący bilet w atrakcyjnej cenie. A jeżeli planujesz kilkudniowy pobyt mieście, gdzie znajduje się lotnisko lub w jego okolicach, sprawdź oferty witryny, sprzedających oprócz samych biletów również noclegi w atrakcyjnej cenie. Takie propozycje adresowane do osób, które wybierają się za granicę na kilka dni, np. z wizytą do rodziny czy też w celu zwiedzenia wybranych miejsc.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.