Przechowywał ok. 170kg tytoniu bez banderoli

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu zatrzymali 60 – letniego mężczyznę, który przechowywał w miejscu zamieszkania około 170 kg tytoniu bez banderoli.

W dniu 6 lipca 2015 roku w związku z uzyskaną informacją policjanci śremskiej jednostki Policji wraz z funkcjonariuszami UKS z Poznania w wyniku przeszukania pomieszczeń piwniczych domu jednorodzinnego na terenie Książa Wlkp ujawnili i zabezpieczyli blisko 170 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej ustalili , że gdyby ujawniony towar trafił do obrotu straty Skarbu Państwa z tytułu nie odprowadzonego podatku akcyzowego wyniosłyby 126,693 zł.

Mężczyzna znany już śremskiej Policji i wcześniej notowany w związku z posiadaniem tytoniu bez banderoli został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut i został przesłuchany.

Za naruszenie przepisu art.117 ust.3 Ustawy z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym tj. przestępstwo skarbowe z art.65§1 kks zatrzymanemu grozi wysoka grzywna albo do 3 lat więzienia.

Nielegalne towary, które są niewiadomego pochodzenia mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Policjanci w cały kraju przestrzegają przed kupowaniem papierosów czy alkoholu bez znaków akcyzy.

Krzysztof Tomaszewski, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.