Amfiteatr przy śremskiej plaży popłynął morzem miłości

W ubiegłą sobotę w Amfiteatrze przy Plaży Miejskiej w Śremie miał miejsce niecodzienny koncert. Na jednej scenie spotkali się być może po raz pierwszy w swojej karierze śremscy artyści, aby swoim występem zwrócić uwagę na dzieci z Fundacji Familia w Śremie.

Piękna pogoda i szczytny cel przyciągnęły na koncert całe rodziny, które siadając na krzesłach, trawie, kocach wśród drzew stworzyli razem ze sceną i artystami niepowtarzalny klimat. Już przed samym rozpoczęciem można było odczuć, iż za chwilę stanie się w śremskim amfiteatrze coś wyjątkowego.

ONE LOVE – Śremscy artyści dzieciom

Szkoda, że organizowane przez Śremski Ośrodek Kultury “Muzyczne piątki nad jeziorem” nie odbywają się właśnie tutaj, w amfiteatrze. Rozumiem brak sceny, ale klimat jaki tam się tworzy jest nie do opisania.

Trzeba również pogratulować organizatorom koncertu za wspaniałe przygotowanie całości: sceny, nagłośnienia, artystów.

Myślę, iż nie będzie to jedyny tego typu koncert w Śremie. Nawet, jeśli nie udało się zebrać wysokiej kwoty dla Fundacji Familia to przecież nie tylko o to w całej imprezie chodziło. Przekaz przecież był nie tylko czysto materialny. Udało się poruszyć serca śremian i zwrócić je w kierunku dzieci z fundacji, a to przecież był priorytet organizatorów. Najważniejsze, aby wszyscy mieli świadomość istnienia problemu podopiecznych Fundacji Familia. Pomóc można każdego dnia.

https://youtu.be/ZftO5q_gl9Q
Fundacja Familia w Śremie
Pl. 20 Października 49
63-100 Śrem
www.familia.naszsrem.pl
Konto w Banku BZ WBK SA 92 1090 1405 0000 0001 0551 2751
Fundacja Familia w Śremie jest organizacją charytatywną wspierającą dzieci w wieku szkolnym, pochodzące z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych.

Świetlica socjo-terapeutyczna mieści się w kamienicy przy Placu 20 Października w Śremie i jest czynna 5 dni w tygodniu w godzinach od 16-19.
Dzieci pod nadzorem pedagoga i wolontariuszy odrabiają zadania domowe i nadrabiają zaległości szkolne. W naszej świetlicy dbamy o to, żeby dzieci odnosiły sukcesy w szkole i na miarę swoich możliwości uzyskiwały lepsze oceny i rozumiały, jak ważna jest edukacja dla ich rozwoju i życia.W świetlicy dzieci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się języka angielskiego jak również korzystać z kółka komputerowego, artystycznego i rekreacji ruchowej.

Dwa razy w tygodniu przez psychologa prowadzone są również zajęcia socjo-terapeutyczne indywidualne i grupowe.
Każdego dnia w świetlicy dzieci otrzymują pożywny posiłek, a w dniu swoich urodzin mogą liczyć na specjalną niespodziankę – tort ze świeczkami i wspólne świętowanie!

W ramach zajęć świetlicy organizowane są wycieczki rozwojowe w okolicach Śremu, takie jak: wycieczki rowerowe, pikniki w plenerze, wyjazd na pływalnie, do stadniny koni lub poznańskiego kina i teatru.

 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.