Wspaniały występ śremianki na Mistrzostwach Polski w pływaniu

W dniach 28-31.05.2015 w Szczecinie na basenie Floating Arena Odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.
Mistrzostwa były rozegrane w systemie przedpołudniowych eliminacji i popołudniowych finałów.

W mistrzostwach mieliśmy miły śremski akcent. Wzięła w nich udział wychowanka K.S. Wodnik Śrem, trenująca obecnie w Unii Oświęcim, Joanna Szczepanik. Specjalistka stylu motylkowego startowała na dystansach 200, 100, i 50 metrów. Ponadto wraz z koleżankami klubowymiz powodzeniem brała udział w sztafetach.

Joanna Szczepanik

Asia zdobyła dwa brązowe medale na dystansach 200 i 100 m stylem motylkowym ( wynik na 100m motylkiem dał jej jednocześnie pierwsze miejsce i złoty medal wśród młodzieżowców 19-23 lat). Dystans 50m ukończyła ostatecznie w finale na szóstym miejscu. Swoim występem potwierdziła obecność w ścisłej czołówce stylu motylkowego w kraju.

W sztafetach 4×200 st dowolnym oraz 4×100 dowolnym wraz z koleżankami wywalczyła dwa brązy.

Joanna wykazała bardzo dobre przygotowanie. Przez ostatnie 1,5 borykała się z kontuzją stawu skokowego oraz licznymi chorobami i jej start w mistrzostwach to udany powrót do walki. Trzeba dodać ,że śremska pływaczka jest tegoroczną maturzystką i jak widać umiała pogodzić te dwa wielkie zadania (również w egzaminie dojrzałości uzyskała bardzo dobre wyniki).

Swoją dalszą karierę wiąże nadal z pływaniem. Pogodzenie studiów z treningami jest także wielkim wyzwaniem, z którym poradzi sobie z pewnością doskonale.

Joanna Szczepanik

materiał dzięki uprzejmości KS Wodnik Śrem

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.