St. sierż. Dawid Wojtkowski zgłoszony do udziału w plebiscycie Super Glina 2014

St. sierż. Dawid Wojtkowski został zgłoszony przez Komendę Powiatową Policji w Śremie to udziału w plebiscycie Super Glina 2014. Jest to młody policjant prewencji, w służbie jest od 2008 roku. Zaczynał w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, a w 2014 roku awansował na stanowisko dzielnicowego.

Wśród policjantów prewencji wiedzie prym w ilości zatrzymanych przestępców na gorącym uczynku, ale jego specjalnością są różne akcje ratownicze.

Dwukrotnie w 2011 i 2012 roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie jakim w garnizonie wielkopolskim jest „Kryształowa Gwiazda” przyznawana za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. A 28 listopada 2014r. został uhonorowany „Kryształową Gwiazdą ze Wstęgą” – wyróżnienie przyznaje się tym policjantom, którzy po raz kolejny uratowali życie ludzkie.

Był pozytywnym bohaterem materiałów w lokalnych mediach, a także artykułów w ogólnopolskim miesięczniku POLICJA 997 i regionalnym miesięczniku POLICJA W WIELKOPOLSCE.

Poza służbą od wielu już lat bierze udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp. W 2015 roku został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Plebiscyt na najlepszego policjanta w Wielkopolsce organizowany jest przez Redakcję Głosu Wielkopolskiego i Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

St. sierż. Dawid Wojtkowski zgłoszony do udziału w plebiscycie Super Glina 2014

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.